Slovenija

Kacin sprejel Bana Ki-moona

Ljubljana, 22. 11. 1999 15.16 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Predsednik odbora DZ za mednarodne odnose Jelko Kacin je sprejel veleposlanika Republike Koreje Bana Ki-moona, ki je posebno pozornost namenil bilateralnemu sodelovanju med državama, in sicer zelo uspešnemu ekonomskemu sodelovanju.

Korejski veleposlanik je spregovoril tudi o aktivnostih države za pomoč žrtvam protipehotnih min, finančni pomoči za obnovo Balkana in sredstvih, ki jih prispeva za potrebe izvajanja volitev v državah s tega območja. Prizadevanje Slovenije za vstop v EU in zvezo NATO je po oceni korejskega veleposlanika izrednega pomena tudi za sosednje države. Glede na napredek na gospodarskem področju in na razvoj demokracije v Sloveniji, bi morala biti po njegovem mnenju naša država v EU sprejeta med prvimi izmed kandidatk za širitev.

Jelko Kacin pa je sogovornika seznanil s potekom priprav na prihodnje parlamentarne volitve in s številnimi aktivnostmi, ki jih izvajamo za vključevanje Slovenije v EU. Govorila sta tudi o aktivni vlogi naše države v političnem in gospodarskem življenju držav jugovzhodne Evrope.

  • Bauhaus katalog
  • Makita set orodij
  • Cubes hladnilnik
  • figura božiček
  • Božično drevo
  • Led figurica
  • Božična razsvetljava
  • Akustični panel
  • Konvektorski grelnik
  • Kopalniško pohištvo
  • Svetlobna veriga
  • Zložljivi podest
  • Božične krogle