Slovenija

Kaj bo z več kot 900 pacienti, ki so kljub večurnemu čakanju ostali brez zdravnika?

Cerkno, 07. 05. 2026 19.30 2 min branja 23

Čakanje na vpis za osebnega zdravnika v Cerknem

V Cerknem je po včerajšnjem kaosu in večurnem čakanju na vpis k osebni zdravnici okoli 900 ljudi ostalo brez osebnega zdravnika. Mlada zdravnica je namreč prevzela le 490 od skupno 1400 pacientov, za katere je skrbel prejšnji zdravnik, ki se je upokojil. Tisti, ki so ostali brez zdravnika, bodo lahko uporabljali dodatno ambulanto v 20 kilometrov oddaljeni Idriji, pojasnjujejo v vodstvu idrijskega zdravstvenega doma. Kaj pa na to pravijo Cerkljani?

Več kot 500 Cerkljanov se je včeraj postavilo v vrsto pred tamkajšnjo zdravstveno postajo v želji, da bi dobili novo osebno zdravnico. Nekateri že kmalu po 6. uri zjutraj, tako da so v dežju in mrazu čakali več kot pet ur, da so pridobili zaporedno številko za vpis.

V nasprotju z včeraj je bilo danes pred zdravstveno postajo Cerkno popolnoma mirno. Nikogar ni bilo, ki bi čakal na vpis k zdravnici. 490 mest je bilo namreč v hipu zapolnjenih. Novih pa ni več predvidenih, nam je danes še enkrat zatrdila vršilka dolžnosti direktorice Zdravstvenega doma Idrija Branka Florjančič.

"Trenutno zdravnica dela na skrajšanem delovnem času na podlagi drugih zakonskih podlag. Se bomo potrudili v bodoče zagotoviti po najboljših možnih močeh, da bi opredelili še kakšnega pacienta," je pojasnila. 

In zakaj so morali pacienti čakati na mrazu in dežju – kot je znano, so nekateri tja prišli več kot osem ur pred predvidenim vpisom? "Zato, ker je to edini pravilen način. Pravila obveznega zdravstvenega zavarovanja so jasna. Pacient se mora priti opredeliti osebno in pacient ima prosto pravico do izbire osebnega zdravnika. Če pacienta kar nekako sami opredelimo, smo posegli v pravico drugega pacienta do proste izbire," poudarja. 

Vsi pacienti so tako enakopravni, ne glede na starost ali zdravstveno stanje in nekateri so se zato včeraj čutili izigrane. 

V Cerknem sedaj delujeta dve osebni zdravnici: prva ima 1700 opredeljenih pacientov, druga 490. Če bi bilo zdravnikov dovolj, težav ne bi bilo, k temu dodaja v. d. direktorice.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
KOMENTARJI23

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

Bella Ciao1
08. 05. 2026 09.28
Fides in desni plešejo ..vse po dolgoletnih načrtih
Bella Ciao1
08. 05. 2026 09.27
Nič...protesti dokler stevančić in Logar ne uredita kot sta obljubila
Summer Fridays
08. 05. 2026 09.04
Ti ljudje, ki zdaj nimajo izbranega zdravnika, naj so vsaj oprosceni od placevanja zdr.prispevka
Da se mene pita..
08. 05. 2026 09.01
Sramota od države in zdravstvenega sistema
vicente
08. 05. 2026 08.42
ma ker živimo v sodobnem svetu ali ne obstjajo druge metode,npr.ZVEM ,maili, samo vprašam
Emil Gyöfi
08. 05. 2026 08.41
Demokracija. Nekateri delajo kaj hočejo. 👍Ne morem napisat kaj si mislim ker me izbrišejo. Svoboda govora je postal sovražni govor. Cenzura in grožnje vsepovsod. To je Demokratična Diktatura KAPITALISTOV.
Vet63
07. 05. 2026 21.56
1001 primer Golobove zdravstvene reforme!!! Kje je ministrica za zdravje? Danes na ministrstvu sploh niso vedeli kje je!
periot22
07. 05. 2026 21.50
Zdravstveni dom samo za kazensko ovadbo!
murate
07. 05. 2026 21.45
Nesposobni medicini pa 50 in več jurčkov kovid dodatka
murate
07. 05. 2026 21.43
Ma so Mel enega arafata in 30 m rdečebelega traka. Idrje ta chipsha...
travc
07. 05. 2026 21.39
Kaj bo?Če si bolan te mora vsak zdravnik vzet.
natas999
07. 05. 2026 21.38
se bo odhajajoča ministrica mal zlagala pa bo
Malo_sutra
07. 05. 2026 21.31
Večjo božičnico bodo dobili.
Kod.
07. 05. 2026 21.07
Kaj bo z več kot 900 pacienti, ki so kljub večurnemu čakanju ostali brez zdravnika?..........Jenul 400 pacientov in Keber 500 pacientov pa je rešeno😁
vicente
08. 05. 2026 08.42
bodo poleti odprli bolnico Franjo
Naiskreni
07. 05. 2026 21.05
mislim da JU dobi premalo placo in zato je to tak kot je... 🤣
zrela hruška
07. 05. 2026 20.54
bravo jansisti! 😅🤣
abmam
07. 05. 2026 21.49
A kaj plešeš? To je posledica holobizma!
Uporabnik1932330
07. 05. 2026 20.51
Tiste paciente ki so volili sds je zdravnica odslovila.
Vzorčen primer
07. 05. 2026 20.49
A vi res mislite ta koga od teh v koaliciji še briga za te ljudi. Koliko dokazov še potrebujete da se delajo norca iz nas. Najhuje je pa da se delajo norca iz invalidov kateri resnično potrebujejo zdravstveno oskrbo na dnevni bazi.
zmerni pesimist
07. 05. 2026 20.40
Golobova reforma deluje
Mclaren
07. 05. 2026 20.51
Drži se metle.
I am lost.
07. 05. 2026 20.31
Haha, bog več ne pomaga?
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763