Kot so zapisali na Lovski zvezi Slovenije, v primeru napadov vran ne morejo ukrepati, saj te običajno napadejo v naseljih, torej na nelovnih površinah.
Če se napadi ponavljajo, lovci občanom svetujejo, naj pokličejo Policijo, čeprav sistematične rešitve ni.
Kot poudarjajo, je večina napadov vran lažnih, takrat živali letijo nad glavo. "Praviloma vrane to počno v bližini gnezda in želijo zaščititi svoje mladiče. Zares napadejo le izjemoma. Kar lahko storimo, je, da se čim bolj izogibamo lokacijam, kjer so vrane že bile agresivne oziroma neposredni bližini gnezd," so zapisali.

Izredni odstrel sivih vran v naseljih ni možen ne z zakonodajnega in ne z varnostnega vidika ter tudi ne z vidika sprejemljivosti med prebivalci. Možen ukrep, ki ima tudi največjo podporo med prebivalci, je plašenje s sredstvi, ki ne povzročajo hrupa, pogojno pa tudi sokolarjenje. Vendar pa ta ukrepa nista uporabna v času, ko so vrane agresivne oziroma po izvalitvi mladičev, so dodali.
V primeru, da vrane povzročijo škodo, lahko to prijavite na ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano ali pa na zavod za gozdove.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.