Stalnih pogodb z določenimi podjetji oziroma prevozniki vlada nima sklenjenih. Po besedah generalnega sekretarja vlade, bodo ponudnike sproti izbirali na javnih razpisih, po načelu najugodnejši na trgu v danem trenutku. Izključena niso niti slovenska podjetja.

In kakšne so cene? Ura letenja pri podjetju Gio, kjer je vlada že doslej najemala letala, je za cessno citation za osem potnikov 2300 evrov plus takse, cessna conquest je bistveno cenejša. Ura podjetja Ganair je približno 1750 evrov na uro letenja z letalom cessna citation 1. Cene so informativne, za pogodbene stranke se spreminjajo glede na določeno število zakupljenih ur. Po kakšni ceni bo svoje letalo oddajalo podjetje Mirage je zaenkrat še skrivnost. Tudi Adria Airways je vladi že pred nakupom Falcona za 3200 dolarjev na uro ponudila v najem letalo canadair, če bi letalo zakupili za 250 ur letno.

Veliko več ponudbe je seveda v tujini. Poklicali smo podjetje Jet Aviation, kjer oddajajo letala številnim predstavnikom tujih vlad. Ponujajo na primer tudi falcona 900 EX, torej prav takšnega, ki ga je vlada prvotno nameravala kupiti. Ura letenja stane dobrih 6000 evrov, vendar je precej tudi dodatnih stroškov. Bistveno cenejši je falcon 50, približno 4000 evrov na uro letenja. Zanimivo pa je, da so prav falconi, poleg Bombardierjevega challengerja, med letali, s katerimi se državni funkcionarji najraje prevažajo. Torej ni izključena možnost, da bomo pri kakšnem tujem podjetju najeli prav falcona.