Kako do d.o.o.-ja brez pologa kapitala?
Večina strank se odloča za tovrstno ustanovitev podjetja iz finančnega vidika, ker trenutno ne morejo zagotoviti financ za obvezen ustanovitveni kapital v višini 7.500 €, kateri je zakonsko določen ter potreben za odprtje podjetja z omejeno odgovornostjo.
So pa tudi stranke, katere nimajo časa, znanja ter potrpljenja za ustanovitev podjetja. Saj je potrebno urediti kar nekaj dokumentacije, zagotoviti finančna sredstva za osnovni kapital ter nenazadnje tudi počakati do 1 meseca, da sodišče vso dokumentacijo odobri ter prejmete iz sodišča sklep o ustanovitvi.
Primerjajte cene za ustanovitev d.o.o brez ustanovitvenega kapitala
Izpolnite obrazec in najdite zares najcenejšo ponudbo. Izpolnite le en 1 obrazec in prejmite 7 ponudb za odprtje d.o.o. brez ustanovitvenega kapitala. S tem si boste prihranili tudi čas iskanj agencij, s tovrstno ponudbo.
Tudi 2,2-kratna je lahko razlika v ceni iste storitve pri različnih agencijah. Če bi radi izvedeli, v katerih agencijah opravljajo storitev najugodneje, izpolnite obrazec na in Primerjajte.com vam bo brezplačno in neobvezujoče poslal primerjavo 7ih agencij.
S.P. ali D.O.O.?
Nekateri se odločajo za s.p., drugi, ki se posla lotijo bolj resno, pa verjetno za d.o.o. Ljudje se morda tudi odločajo za d.o.o., ker so s.p. prerasli in kjer za morebitne napačne poslovne odločitve ne odgovarjajo s svojim premoženjem. Če smo pa čisto odkriti, pa so tudi ljudje, ki delajo »na črno« brez računov in želijo svoj posel enostavno legalizirati.
Večna dilema pa je, ali so odločiti za s.p. ali za d.o.o., sploh če imate možnost, da za d.o.o. ne potrebujete položiti ustanovitvenega kapitala (7.500 EUR).
Odgovornost?
Verjetno je najbolj pomembno vprašanje za podjetnika, ko se odloča za d.o.o. ali s.p., koliko odgovornosti je posameznik pripravljen nositi. Namreč s.p. je absolutno odgovoren in odgovarja z vsem svojim premoženjem, medtem ko družbenik v gospodarski družbi odgovarja le z vloženim kapitalom.
Dobiček?
Eden izmed dejavnikov, ki vplivajo na odločitev je višina pričakovanega dobička, saj so stopnje obdavčitve dobička za s.p. in gospodarsko družbo zelo različne. Praviloma je ob večjih dobičkih bolj pravilna izbira d.o.o.
Samostojni podjetnik razpolaga s prihodki prosto. Medtem ko mora družbenik v d.o.o.-ju imeti sklenjeno neko vrsto pogodbe z d.o.o-jem za opravljanje dela.
Plače?
Naslednja razlika prihaja pri izplačevanju plače – ta pri samostojnem podjetniku ni priznana kot strošek. Dobiček samostojnega podjetnika je hkrati tudi njegova plača, zato svoje plače ne more uveljavljati kot strošek. V primeru d.o.o. se med stroške vključujejo vsi stroški, tudi plače direktorjev, katerih mesta običajno zasedajo družbeniki podjetja. Samostojni podjetniki so za razliko od direktorjev družb obremenjeni še za socialne prispevke, katerih višina je odvisna od njegovega dobička. Direktorji gospodarskih družb pa plačujejo socialne prispevke na podlagi svoje plače, ki je določena v pogodbi in kot taka ni v odvisnosti od dobička podjetja.
Naročnik : Magma Media d.o.o.