Mladi so prišli iz Triveneta, Furlanije-Julijske krajine in bližnje Slovenije. Kardinal Ambrožič je vodil somaševanje ob koprskem pomožnem škofu dr. Juriju Bizjaku, goriškem nadškofu Dinu De Antonioniju in goriškemu nadškofu v pokoju Vitaleju Bommarcu. Slovesna maša je potekala v slovenskem in italijanskem jeziku, saj so organizatorji hoteli s tem pokazati, da se goriška krajevna cerkev zaveda slovenske prisotnosti v Gorici.
Po maši je kardinal Ambrožič podrobneje pojasnil namen letošnjega srečanja mladih z vsega sveta s papežem, ki ga bo letos organiziral kardinal Ambrožič s sodelavci. Povedal je, da je bil leta 1993 prvič na srečanju mladih s papežem v Denverju v ZDA in da je bil tudi sam precej v dvomih, skeptičen kot večina drugih ljudi. Mladi z vsega sveta so ga takrat prepričali in si zato želi sam organizirati podobno srečanje v Torontu. Namen srečanja mladih na Svetovnem dnevu mladih bo po kardinalovih besedah seveda posvečen duhovnosti in predvsem vprašanju, kako ostati pošten v današnjem svetu.
Kardinal je spregovoril tudi o svoji teološki vzgoji, za katero je dejal, da je bila preveč abstraktna in se tudi zato veseli srečanja z mladimi, ker se z njimi marsikaj novega nauči. "Jasno je, da mladi ljudje niso dosti različni od nas, ki pripadamo drugim generacijam. Tudi mladi verniki so nam po izvirnem grehu precej podobni, vseeno pa imajo v sebi zagon," je dejal Ambrožič. Povedal je tudi, da je in ostaja Slovenec, ker se je rodil v Sloveniji, čeprav sem je šolal in vzgajal na tujem. "Postal sem Kanadčan, a ostajam Slovenec, oboje sprejemam kot danost in zato si danes s tem ne belim več glave," je dejal Ambrožič. Izrazil je veselje, da bodo na srečanje v Torontu, kjer strpno živijo multikulturnost, prišli tudi mladi Slovenci.