Ibrahim Malanović je mandat za začasno vodenje slovenske muslimanske skupnosti dobil v Sarajevu, Osman Đogić pa trdi, da vodjo lahko določijo le slovenski muslimani sami.
Na vprašanje, kdo je legitimni in zakoniti vodja slovenskih muslimanov, lahko dobimo dva popolnoma različna odgovora. Po notranjih pravilih skupnosti je ta podrejena skupnosti Bosne in Hercegovine in tam priznavajo mariborskega imama. "Imam Malanović je od sabora dobil pooblastila, da v prehodnem času, do imenovanja novega muftija, opravlja koordinatorske posle v skladu s predpisi islamske skupnosti. Skupnost v Sloveniji nima več muftije, saj je mufti Osman Đogić odstopil in so ga dolžnosti razrešili na nedavni seji sabora v Sarajevu," trdi Mihamed Salkić, tajnik Islamske skupnosti BiH.
Osman Đogič pa vztraja, da je še vedno mufti v Sloveniji, saj ga ni razrešila slovenska islamska skupnost: "Po vseh pravnih, moralnih in socialnih predpostavkah, lahko muslimani sami izberejo svojega predstavnika. Zato koordinatorja iz Maribora, g. Malanovića, slovenski muslimani ne priznavajo, sama postavitev pa je pravno sporna."
"Ne bomo se spuščali v odnose med islamsko skupnostjo v Sloveniji in islamsko skupnostjo v BiH, ker to ni naša stvar. Dejstvo pa je, da je predstavnik slovenske Islamske skupnosti zaenkrat Osman Đogić. V tem trenutku je situacija po slovenskem pravu popolnoma jasna, a je dejansko gledano precej zapletena," je povedal Aleksander Čeferin, odvetnik Islamske skupnosti v Sloveniji.
Vsi vpleten pa se strinjajo v točki, da bo treba spor rešiti po mirni poti in kostruktivnim dialogom.