Slovenija

Klinični center: V pričakovanju direktorja

Ljubljana, 06. 01. 2004 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min
Avtor
M.S./B.J./B.M.
Komentarji
0

Vse kaže, da ena največjih afer minulega leta še ne bo tako kmalu pojasnjena. Po naših podatkih naj bi namreč kriminalisti preiskavo o spornem nakupu operacijskih miz končali šele čez tri mesece.

Primož Rode
Primož Rode FOTO: Dare Čekeliš

Iz urada generalne državne tožilke, ki vodi kriminalistično preiskavo, so v pisnem sporočilu zapisali, da je zadeva v proučevanju in da bo odločitev tožilstva sprejeta "v razumnem roku", to je v 90-ih dneh. Naj spomnimo, da so kriminalisti tik pred novim letom podali štiri kazenske ovadbe.

Po podatkih, ki krožijo v javnosti, naj bi bili zlorabe položaja pri spornem nakupu osumljeni nekdanji generalni direktor kliničnega centra Primož Rode, njegov pomočnik za komercialne zadeve dr. Janez Zajec in nekdanji tehnični direktor Slavko Marolt, zaradi ponarejanja listin pa še Gregor Cerkvenik. Vsi štirje omenjeni, kot tudi vodstvo naše največje bolnišnice, vse dokler preiskava ne bo zaključena, zadeve ne želijo komentirati.

Člani sveta Kliničnega centra naj bi prihodnji teden obravnavali poročilo o spornem nakupu operacijskih miz.

38 spornih miz, za katere naj bi v Kliničnem centru odšteli najmanj 230 milijonov tolarjev preveč, zdaj uporabljajo v operacijskih dvoranah. Stare mize, ki so jih nadomestili z novimi, ležijo v skladišču in čakajo na konec kriminalistične preiskave. Potem naj bi jih premestili v bolnišnice po državi, kjer jih najbolj potrebujejo.

Svet Kliničnega centra pa v sredo ponovno izbira generalnega direktorja. Po prvem razpisu so namreč ocenili, da nihče od petih kandidatov ni primeren za vodstveno mesto. Tokrat bodo zaslišali devet kandidatov, ki so se prijavili na drugi razpis.

Zdravnik Zvonko Hočevar, eden od kandidatov za direktorja
Zdravnik Zvonko Hočevar, eden od kandidatov za direktorja FOTO: POP TV

Razpisna komisija, ki jo vodi Lidija Vučkovič Apohal, najprej predstavila poročilo o kandidatih, s katerim bo izločila tiste, ki ne ustrezajo razpisnim pogojem, potem se bodo začela zaslišanja pred 25-članskim svetom, v katerem pa sedi tudi največkrat omenjan in po mnenju mnogih tudi najprimernejši kandidat - Franc Hočevar. Ta zdaj vodi Inštitut za rehabilitacijo v Ljubljani.

Poleg tega se je na razpis prijavil tudi avtor poročila o spornem nakupu operacijskih miz Miroslav Končina, ki je, pravijo zaposleni, kriv, da se je Klinični center znašel v takšnem brezvladju. Naslednji prijavljeni kandidat je Alojz Krapež, nekdanji obrambni minister, ki ga je s stolčka odnesla stanovanjska afera, zdaj zaposlen na Ministrstvu za promet. Prijavil se je tudi Samo Fakin, nekdanji direktor celjske bolnišnice, prav tako tudi Erik Vrenko, direktor urada za intelektualno lastnino.

Za stolček v največji slovenski bolnišnici se potegujeta tudi širši javnosti še neznana Janez Klun in Dragec Kovač. Še vedno pa vztrajata tudi prvič zavrnjena: zdravnik Zvonko Hočevar, ki je zaposlen v trženju v Kliničnem centru in ljubljanski podjetnik Tomaž Schara.

Kdo bo novi direktor, bo znano v prihodnjih dneh. Vprašanje je namreč, če bo svet uspel zaslišati vse kandidate, ki morajo med drugim predstaviti tudi program reševanja stanja v Kliničnem centru.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10