Janša je o sklicu sestanka v sredo obvestil predsednike parlamentarnih strank in tudi predsednika republike Janeza Drnovška. Iz največje vladne stranke pa so ga obvestili, da se seje koordinacije ne nameravajo udeležiti. "Sestanek brez največje oblastne stranke ni smiseln, zato preklicujem sredino povabilo," je pojasnil Janša.
Koordinacija parlamentarnih strank je nastala s podpisom sporazuma o skupnem nastopu pri vključevanju Slovenije v EU in zvezo Nato prav zaradi reševanja problemov, kakršni se pojavljajo v zadnjih tednih. Zato je, kot ocenjuje Janša, "naravnost nerazumno, da se oblastne stranke vztrajno izogibajo uporabi instrumenta, ki je vstop Slovenije v obe integraciji povzdignil v nacionalna projekta s skoraj soglasno formalno politično podporo" (sporazum so julija 1997 namreč podpisale vse parlamentarne stranke, razen SNS).
Koalicija Slovenija doslej ni bila pripravljena pri vsebini morebitnih ustavnih sprememb tvorno sodelovati, zato je vladna koalicija pripravila svoj predlog ustavnega zakona, ki vključuje tudi vse tri bistvene zahteve SDS in NSi, so na novinarski konferenci pojasnili Tone Anderlič, Miran Potrč, Janez Kramberger in Valentin Pohorec. Predlog ustavnega zakona, ki naj bi ga DZ sprejel najkasneje do izvedbe že razpisanih posvetovalnih referendumov, torej do 23. marca, je koalicija že poslala SDS in drugim parlamentarnim strankam, razprava o tem predlogu pa naj bi se nadaljevala na že sklicani četrtkovi seji ustavne komisije.