Slovenija

Komisar van den Broek na obisku v Sloveniji

Ljubljana, 28. 02. 1999 09.56 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Evropski komisar za zunanje zadeve Hans van den Broek bo jutri, 1. marca, prišel na dvodnevni obisk v Slovenijo, kjer se bo z najvišjimi predstavniki države pogovarjal o slovenskih pripravah na polnopravno članstvo v Evropski uniji, s posebnim poudarkom na prilagajanju slovenske zakonodaje pravnemu redu unije ter vprašanjih v zvezi z nedavno uveljavljenim Evropskim sporazumom o pridružitvi.

Van den Broek se bo takoj po prihodu na gradu Strmol sestal z gostiteljem, ministrom za evropske zadeve Igorjem Bavčarjem, v torek pa tudi s predsednikom države Milanom Kučanom, premierom Janezom Drnovškom in zunanjim ministrom Borisom Frlecem.

Že v ponedeljek bo evropski komisar obiskal tudi slovenski parlament, kjer bo imel predavanje za poslance državnega zbora in visoke državne uslužbence. V njem naj bi posebno pozornost namenil pospešenemu prilagajanju slovenske zakonodaje evropski ureditvi.

V zvezi z evropskim sporazumom pa se utegnejo v času komisarjevega obiska v Sloveniji sogovorniki dotakniti že znanih odprtih vprašanj, obravnavanih tudi na pridružitvenem svetu. To sta predvsem priloga XIII k sporazumu in prostocarinske prodajalne na slovenskih cestnih mejnih prehodih, v okviru siceršnjih medsebojnih odnosov pa tudi preiskava glede domnevne dumpinške prodaje slovenskega jekla v EU in lipicanci.

  • Razvlažilnik
  • Puhalnik listja
  • Sesalnik
  • Plastična omara
  • Peč za kostanj
  • Radiator
  • Nadstrešek
  • Konvektor
  • Kamin
  • Set orodja
  • Regal