
"Razprava na današnji nujni seji parlamentarne komisije za nadzor nad delom varnostnih in obveščevalnih služb je potrdila, da je bil nadzor pooblaščene skupine na kranjski policijski upravi 28. januarja izveden v skladu z določili zakona o parlamentarnem nadzoru in ustaljeno prakso dela v policiji," je po seji komisije zatrdil njen predsednik Jožef Jerovšek (SDS).
Dodal pa je, da bo komisija v prihodnje bolj jasno definirala parametre nadzora. Član komisije Bojan Kontič (ZLSD), ki je obravnavo zapisnika o opravljenem nadzoru tudi predlagal, pa je pojasnil, da današnji sklep sicer ni bil sprejet soglasno, a je njegova vsebina dovolj jasna.
V zelo skopih izjavah za medije po zaključku nujne seje sta predsednik in član komisije dodala, da je komisija po daljši razpravi odločila, da v zvezi s temi dogodki ne dajeta več javnih izjav in ne polemizirata v javnosti.
Kontič je obravnavo zapisnika o opravljenem nadzoru pooblaščene skupine komisije na kranjski policijski upravi predlagal, ker ga je zanimalo, ali je bil nadzor opravljen v skladu s poslovnikom komisije. Jerovškova komisija naj bi namreč zlorabila svoja pooblastila, ko je na policijski upravi v Kranju preverjala, ali policija prisluškuje poslancu SDS in tržiškemu županu Pavlu Ruparju. Tako naj bi 28. januarja policijsko upravo obiskali trije člani komisije, dva iz vrst SDS (Jerovšek in Mirko Zamernik) in Franc Kangler iz SLS. Zahtevali naj bi vpogled v zakonitost uporabe posebnih metod in sredstev, v tem primeru prisluškovanja, sledenja in tajnega odkupa predmetov v zvezi z Ruparjem.
Poslanska skupina NSi pa je na predsednika komisije Jerovška naslovila zahtevo, naj komisija v okviru svojih pristojnosti na svoji naslednji seji od vlade, ministrstva za notranje zadeve in podjetij v pretežni državni lasti Mobitel, Telekom ter Siol zahteva pojasnila in podatke o morebitnem prisluškovanju nepooblaščenih oseb. Za to so se v poslanski skupini odločili na podlagi članka v časopisu Nedelo (z naslovom Nepooblaščene osebe prisluškovale preko Telekoma, Mobitela in Siola?). Kot poudarjajo, je po njihovem mnenju potrebno navedeno pisanje nujno preveriti in ga potem "ali demantirati, ali pa storiti vse, kar je še potrebno za to, da se zagotovi popolno zasebnost pogovorov po navedenih javnih komunikacijah".