
Člani parlamentarne mandatno-volilne komisije so z desetimi glasovi za in tremi proti podprli predlog predsednika republike Janeza Drnovška, ki je za novega predsednika računskega sodišča predlagal Andreja Engelmana.
V razpravi je dvom o primernosti kandidata izrazil Janez Drobnič (NSi), ki je podvomil v to, ali ima kandidat zadostno avtoriteto, da bi lahko bil kos škandalom, ki smo jim v zadnjem času priča na področju javnih financ.
Precej kritičen je bil tudi Jožef Jerovšek, ki je poudaril, da je za neodvisnost računskega sodišča treba storiti vse. Ob tem pa je dodal, da prejšnja kandidata zadostne podpore verjetno nista dobila zato, ker je obstajala možnost, da bi delala neodvisno.

Sicer pa je podporo kandidatu odrekel tudi Franci Rokavec (SLS), ki je poudaril, da mora biti računsko sodišče samostojno, in dodal, da v stranki ne želijo licitirati, kdo je za to mesto politično bolj primeren.
Engelman, sicer 49-letni ekonomist, je bil najprej zaposlen na zavodu za družbeno planiranje, nato na republiškem sekretariatu za finance (kasneje ministrstvu za finance), kjer je ostal do leta 1998. Leta 1992 je prevzel vodenje proračunskega sektorja in v tem času vzpostavil temelje sedanjega sistema javnih financ. Leta 1994 ga je takratna vlada imenovala za državnega sekretarja na ministrstvu za finance, kjer je bil pristojen za državni proračun in javne finance. Engelman je med drugim v svoji karieri sodeloval pri spreminjanju davčnega sistema ter pripravi javnofinančnih bilanc in integralnega proračuna, bil odgovoren za zakonodajo s področja javnih financ ter pripravo in izvrševanje državnega proračuna, vodil je pripravo osmih proračunov Slovenije, bil pa je tudi odgovoren za pripravo zakona o financiranju občin in zakona o javnih naročilih. Nato je Engelman sodeloval v pristopnih pogajanj za članstvo v EU in pripravi Slovenije na članstvo v EU. V začetku leta 1998 je Engelman prevzel funkcijo namestnika direktorja službe vlade za evropske zadeve, ki jo še opravlja. Odgovoren je za implementacijo evropskega sporazuma o pridruženem članstvu Slovenije k EU, za pripravo in spremljanje državnega prava za sprejem pravnega reda EU in za pripravo rednih poročil o napredku Slovenije.