Tožilka Nada Črnugelj Doltar je vztrajala pri obtožnici, saj so z dokazi ovrgli obtoženčev zagovor, in zahtevala enotno 30-letno zaporno kazen. Zagovornik Žiga Klun pa je menil, da za obtoženčevo vpletenost ni dovolj dokazov, in zahteval oprostilno sodbo.
Brkić je v sklepnem govoru vnovič zanikal zločin in zatrdil, da mu ni bilo omogočeno dokazati nedolžnosti. Še pred zaključnimi govori obeh odvetnikov je Brkić dopolnil svoj zagovor in priznal, da se je z vsemi tremi umorjenimi v Novem mestu srečal in da so sedeli v njegovem avtomobilu oziroma so ga preizkusili, a zgolj v Novem mestu. Brkić tako še vedno vztraja, da je nedolžen, da žrtev ni peljal na Gorjance. Kot je dodal, se je sam odpeljal domov, žrtve pa so na parkirišču ostale z Lovrićem.
Predsednik ljubljanskega višjega sodišča je prejšnji teden zavrgel predlog za izločitev kazenskega senata in predsednika novomeškega okrožnega sodišča, ki ga je vložil Brkićev zagovornik, ki je obtožen trojnega umora na Gorjancih. Odvetnik Klun je namreč na sojenju 23. decembra predlagal izločitev senata, ker je zavrnil postavitev izvedenca klinične psihologije in poligrafsko testiranje.
Brkića bremeni obtožba, da je 6. maja v večernih urah ustrelil 20-letno Darjo Erak iz Domžal ter 23-letna Kranjčana Bojana Čaviča in Veljka Driniča. Novomeški policisti so ga pridržali že dva dni po umoru, dan kasneje, 9. maja, pa so ga tudi predali preiskovalnemu sodniku.