Zbudili smo se v sončno jutro z nekaj megle po nekaterih nižinah. V alpskih dolinah je bilo ob sončnem vzhodu približno 5 stopinj Celzija, po nižinah vzhodne in osrednje Slovenije ter na Goriškem so termometri pokazali od 8 do 11 stopinj, še kakšna stopinja več je bila ob morju.
Popoldne bo topleje. V večjem delu Slovenije bodo termometri pokazali od 21 do 25 stopinj. Še kakšna stopinja več bo na Dolenjskem, v Beli krajini, Posavju in na Goriškem, napoveduje naš hišni prognostik Rok Nosan.
Oblačnost bo v drugi polovici dneva naraščala, proti večeru nas bo od severa prešel pas ploh in neviht. Te se bodo glede na napovedi agencije za okolje (Arso) zvečer in v prvem delu noči prehodno razširile nad večji del Slovenije. Ponekod bo zapihal šibak do zmeren veter severnih smeri.
V drugem delu noči bodo padavine postopno ponehale, začelo se bo jasniti. Proti jutru bo po nekaterih nižinah znova nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 12, ob morju do 14 stopinj Celzija.

Četrtek bo sprva sončen, popoldne pa bodo spet prevladovali oblaki. Ponekod bo možna kakšna ploha. V petek bodo sončna obdobja daljša, popoldanske plohe pa tudi nad hribi malo verjetne. Tudi med soboto in ponedeljkom bo prevladovalo sončno vreme. Nad naše kraje bo dotekal zelo topel afriški zrak, ki bo prinesel prve letošnje tridesetice.
Že v soboto se lahko ponekod ogreje do 30 stopinj, v nedeljo pa bomo prve letošnje tridesetice beležili v večjem delu države, napovedujejo na vremenskem portalu Meteoinfo Slovenija.
Na severu Slovenije bodo v nedeljo in ponedeljek popoldne možne posamezne vročinske nevihte.
28. maj je svetovni dan Sonca
Na Nacionalnem inštitutu za javno zdravje (NIJZ) ob svetovnem dnevu Sonca in pred najtoplejšimi meseci leta opozarjajo na pomen zaščite pred prekomernim izpostavljanjem soncu.
Ob številnih pozitivnih ima namreč sonce tudi negativne učinke. "Prekomerna izpostavljenost ultravijoličnemu (UV) sevanju (sončnemu ali umetnih virov, npr. v solariju) povzroča prezgodnje staranje kože in je glavni dejavnik tveganja za pojav vseh vrst kožnega raka. Akutne in kronične/odložene škodljive učinke povzroča tudi na očeh," opozarjajo.
Število novih primerov kožnega raka v zadnjih desetletjih v svetu in Sloveniji narašča. Po podatkih, pridobljenih iz registra raka RS (osnovni epidemiološki podatki o raku, februar 2025), je v Sloveniji za obdobje 2017 do 2021, upoštevaje oba spola, kožni rak (brez melanoma) na prvem mestu po pogostosti med vsemi raki. Letno smo beležili povprečno 3.672 novih primerov. Narašča tudi število novih primerov kožnega melanoma. Za obdobje 2017 do 2021 je v Sloveniji, upoštevaje oba spola, kožni melanom na šestem mestu po pogostosti med vsemi raki, letno smo beležili povprečno 620 novih primerov. Kožni melanom spada med rake, pri katerih je v zadnjih desetletjih incidenca najbolj strmo naraščala, so na NIJZ navedli številke, ki bi nas morale vse skrbeti.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.