
Po njegovih besedah je pomen soglasja potrdil tudi nedavni sestanek predsednikov LDS, ZLSD, SLS+SKD in DeSUS ob prvi obletnici podpisa koalicijske pogodbe. Pahor je tudi menil, da mora biti v projekt regionalizacije vključena najširša javnost in da ta državi ne bi smel povzročiti prevelikih stroškov. Če bi šla reforma lokalne samouprave le v smeri povečevanja administracije brez vidnih ugodnih učinkov, bi zanjo izgubili javno podporo, ki se je v zadnjem času močno povečala, je med drugim opozoril predsednik ZLSD.
Po sklepu konference si bo ZLSD kot vladna stranka v državnem zboru prizadevala za dosego konsenza o ustavnih spremembah, ki jih zahteva uvedba pokrajin. Tudi če parlamentarnega konsenza ne bo mogoče doseči, bo stranka vztrajala pri uvedbi pokrajin kot enem od najpomembnejših političnih ciljev, dodajajo v ZLSD.
S tem je konferenca znova opozorila, da je uveljavitev enakih možnosti za vse državljane najpomembnejša strateška usmeritev ZLSD, ki naj pripelje do socialne in siceršnje varnosti v Sloveniji.
Tokratna seja konference, ki je sicer prva po koprskem kongresu, je tudi potrdila pripombe k nekaterim programskim resolucijam zadnjega kongresa stranke, ki je junija letos zasedal v koprski Bonifiki.