Kot je znano, je državni zbor v ponedeljek po končani interpelaciji o delu in odgovornosti ministra za okolje in prostor Janeza Kopača s 43 glasovi proti 28 (81 navzočih) zavrnil predlog poslancev SDS, NSi in SNS za ministrovo razrešitev. Za izglasovanje nezaupnice bi morala glasovati večina vseh poslank in poslancev, torej najmanj 46.

Minister Janez Kopač je za 24 ur povedal, da je z izidom interpelacije zadovoljen. Najbolj ga veseli, da se je ta mora končala, kajti grožnje interpelacije po njegovih besedah zelo slabo vplivajo na delo ministrstva.
Potem, ko predlagatelji interpelacije zoper okoljskega ministra Kopača niso uspeli zbrati dovolj glasov, se zdaj odločajo o nadaljnih ukrepih. Poslanec socialdemokratov Kelemina, je ur povedal, da se bo za razjasnitev domnevnih Kopačevih nepravilnosti zavzemal v državnozborskih odborih. Alojz Sok iz Nove Slovenije je izrazil začudenje nad premierovo podporo ministru. Prepričan je, da so Kopačeve napake tako velike, da ne bi smel ostati minister.
Politična disciplina zmagala nad argumenti in pravno državo
V koaliciji Slovenija ne izključujejo možnosti, da bi proti Kopaču ponovno vložili interpelacijo, vendar ne na podlagi sedanjih očitkov, ampak zaradi morebitnih novih nepravilnostih.
Za razrešitev ministra je po Vizjakovih besedah glasovalo pet poslancev vladajoče koalicije, SLS+SKD pa se je glasovanja vzdržala in ni dala zaupnice ministru, hkrati pa ni podprla interpelacije, saj "spet igra dvojno igro in kaže svojo neodločenost na vseh področjih". Kopač je po njegovem mnenju takoj po glasovanju nadaljeval z nesprejemljivimi izjavami in žaljivkami na račun predlagateljev, predvsem z oceno, da je bila interpelacija zoper njega "politični šov". Interpelacija je vsebovala sedem vsebinskih točk, že zaradi ene same kršitve zakona pa bi moral minister odstopiti sam oziroma bi ga moral odstaviti predsednik vlade. Kljub vsemu je bila interpelacija potrebna in argumentirana.
Interpelacija bi uspela, če Kopač ne bi bil član liberalne demokracije
Da interpelacija ne bo uspela, je bilo po besedah poslanca NSi Alojza Soka jasno takoj, ko je predsednik vlade očitke zoper ministra označil za manjše napake zaradi preobilice dela. Izid in potek tokratne interpelacije je posebej sporen zato, ker bo opozicija v prihodnje težko uporabila ta instrument, kljub morebitnim velikim potrebam po razpravljanju o odgovornosti in morebitni odstavitvi. Aroganca in glasovalni stroj v parlamentu namreč po Sokovem mnenju ne bosta dopustila, da bi prišlo do kakršne koli spremembe. Sok ima občutek, da je Kopač iz interpelacije "izšel kot heroj", saj se je tako obnašal, svoje napake pa bo lahko ponavljal pri pomembnih projektih v prihodnosti.