Švedski kralj in kraljica sta imela precej natrpan urnik, saj sta si drugi dan državniškega obiska morala razdeliti na "ženski" in "moški" del. Tako je kraljica Silvia obiskala dnevni center Projekt Človek, precej časa pa se je zadržala na Inštitutu za rehabilitacijo invalidov v Ljubljani.
Kraljica je obiskala tudi osnovno šolo Bičevje in si ogledala delavnico UNICEF na temo socialne izključenosti. Švedska kraljica je med obiskom na OŠ Bičevje, v okviru katerega so pripravili tudi kulturni program, sodelovala v razpravi o tej tematiki in predstavila probleme, s katerimi se srečujejo otroci na Švedskem.
Kralj Gustav se je v državnem zboru sešel s predsednikom parlamenta Borutom Pahorjem in se udeležil poslovne konference slovenskih in švedskih gospodarstvenikov.
Kot je dejal kralj Karel XVI. Gustav, sta se s kraljico Silvio veselila obiska v Sloveniji, o kateri sta pred tem slišala veliko zanimivega in lepega. Švedski kralj je tudi čestital Sloveniji ob nedavnem vstopu v Evropsko unijo, pri čemer je izrazil upanje, da bosta državi v okviru unije še bolje sodelovali.
Kralj Karel XVI. Gustav se je medtem ustavil še na Ljubljanskem gradu, kjer se je srečal s predstavniki tabornikov ter katoliških skavtinj in skavtov. Kralj je že od mladosti aktiven skavt, leta 1977 pa je postal častni predsednik Svetovnega združenja skavtov.
Švedski kralj Karel XVI. Gustav in kraljica Silvia sta v torek na povabilo Janeza Drnovška prispela na tridnevni državniški obisk v Slovenijo.
Odprtje razstave švedske in slovenske grafike
V Mednarodnem grafičnem likovnem centru (MGLC) v gradu Tivoli so popoldne odprli razstavo švedske in slovenske grafike. Odprtja sta se udeležila tudi švedski kralj Karl XVI. Gustav in kraljica Silvia. Za javnost bo odprta med 23. junijem in 29. avgustom.
Kot je v krajšem nagovoru ob odprtju dejal veleposlanik Švedske v Sloveniji, John Hagard, ni naključje, da so med prvim uradnim obiskom švedskega kralja Karla XVI. Gustava v Sloveniji priredili prav grafično razstavo, saj je bila grafika pri srcu že njegovemu dedu - ta je pripravil največjo zbirko grafik na Švedskem -, pri srcu pa je tudi njemu samemu, saj spodbuja svoje otroke k istemu delovanju. Razstava v MGLC po veleposlanikovih besedah priča o tem, da je grafika v Sloveniji nadvse živa, prepričan je tudi, da bodo z razstavo bolje povezali slovensko in švedsko umetnost.