Slovenija

Ladislava Troho privedli k psihiatru

Ljubljana, 24. 10. 2002 00.00 1 min branja 0

image (28)

Policisti so davi s policijskim kombijem Ladislava Troho pripeljali na Policijsko postajo Kočevje, od tam pa so ga prisilno odpeljali na pregled k zdravniku psihiatru.Troha je povedal, da bi psihiatrični pregled opravil že prej, če bi ga sodišče uradno povabilo, a tega ni storilo.

"Dobival sem le pošto od psihiatra, upoštevam pa le tisto, kar piše v zakonu, torej bi me moralo povabiti sodišče," je dejal Troha. Sporno se mu zdi tudi, da sodnica Darja Fekonja v nalogu ni napisala, po katerem členu zakona odreja privedbo.

Kot je potrdil tudi Troha, ga je psihiater dr. Ziherl večkrat povabil na pregled, vendar se ni odzval, saj meni, da bi ga morali na pregled povabiti prek sodišča. Tiskovni predstavnik PU Ljubljana Peter Kralj, je za 24 ur radijske novice povedal, da so policisti Troho prepeljali na oddelek za mentalno zdravljenje na psihiatrični pregled. Na pregled so ga odpeljali na podlagi odredbe okrajnega sodišča v Ljubljani. Pogovor je bil po njegovih besedah končan v dveh minutah, nakar je odšel v službo.

image (28)
image (28)
FOTO: 24ur.com

Troha je prepričan, da ga želijo s temi dejanji zgolj očrniti pred ljudmi. Pojasnil je, da je že pred enim letom opravil pogovor s psihiatrom, ki je takrat ugotovil, da je z njim vse v redu, zato ne razume, zakaj so potrebni ponovni pregledi. "Če imajo dokaze, privedejo osebo pred sodišče, zame pa odrejajo psihiatre in izvedence, čeprav ne vem, zakaj," je dejal Troha.

  • Služba
  • Pravna pomoč za ceno malice
  • Nepremičnine
  • Nekdanji partner
  • Pridobite brezplačen nasvet
  • Zavarovanje pravne zaščite v prometu
  • Ali se vaša služba nikoli ne konča?
  • Družina
  • Mobing
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1425