Število zasedenih delovnih mest se je po podatkih državnega statističnega urada v letu 2010 na letni ravni najbolj zmanjšalo v predelovalnih dejavnostih, in sicer za okoli 11.000, in v gradbeništvu, kjer se je njihovo število zmanjšalo za več kot 8200, je danes sporočil statistični urad.
Število prostih delovnih mest je bilo lani enako kot v letu 2009, in sicer 4900, enaka kot prejšnje leto je bila tudi stopnja prostih delovnih mest, ki je znašala 0,6 odstotka.

Največja ponudnica prostih delovnih mest ostaja osrednjeslovenska regija, kjer je bilo lani na voljo nekaj več kot 1500 prostih delovnih mest oziroma 32 odstotkov vseh. Sledila je podravska regija, kjer je bilo na voljo povprečno nekaj manj kot 1000 delovnih mest.
Delodajalci so največkrat iskali delovno silo, ki bi opravljala različne poklice za neindustrijski način dela; prostih delovnih mest za take poklice je bilo nekaj več kot 22 odstotkov.
Podatki po kohezijskih regijah so zelo izenačeni, navajajo na statističnem uradu. Tako je bilo lani v vzhodni Sloveniji nekaj več kot 51 odstotkov vseh prostih delovnih mest in skoraj 47 odstotkov zasedenih delovnih mest. Stopnja prostih delovnih mest je bila v vzhodni Sloveniji 0,7-odstotna, v zahodni Sloveniji pa 0,6-odstotna.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.