
V stranki DeSUS so zavrnili namigovanja o razhajanjih v stranki in govorice, da je ljubljanski mestni odbor DeSUS pozval ministra za obrambo in predsednika stranke Karla Erjavca k odstopu z mesta predsednika. Erjavec jih je označil za "dezinformacije" in "poskus prevzema stranke DeSUS". Meni namreč, da nekateri poslanci, ki so izstopili iz LDS, želijo prevzeti DeSUS, da bodo na njeni infrastrukturi zgradili novo stranko.
"Mislim, da niti ne gre samo za govorice, ampak da gre za poskus, kot sem povedal v gospodarskem jeziku, prevzema stranke DeSUS, ker vemo, da so nekateri (posamezniki) šli ven iz LDS," je dejal Erjavec. Na vprašanje novinarke POP TV, ali naj bi bili za prevzem zainteresirani nekdanji člani LDS, je prvak DeSUS dejal: "Ne rečem, da bivši člani, mogoče še bolj bivši," in dodal, da naj bi šlo za tiste, ki "v tem trenutku nimajo neke politične stranke, pa bi si jo želeli."
Kot je povedal Erjavec, je razpoloženje v stranki dobro, kar je po njegovem mnenju za slovenski prostor že prava redkost. Kot primer je navedel zadnja dogajanja v stranki LDS. Ravno zato predsednik DeSUS meni, da "očitno nekateri želijo od znotraj v stranko vnesti nemir", saj jih moti pokončna drža stranke in uspešno uresničevanje njihovega programa.
Po navedbah Erjavca se stranki pridružuje veliko novih članov. Še posebej zanimivo je po njegovem mnenju to, da je večina teh nekdanjih poslancev LDS. So pa v stranki še enkrat poudarili, da ne bodo podprli zakona o koncesijah, saj ne sledi javnemu interesu državljanov in je škodljiv.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.