Slovenija

LDS skrbijo gospodarski trendi

Ljubljana, 10. 08. 2005 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min

Poslanski klub LDS opozarja na negativne gospodarske trende, ki so vse bolj vidni v slovenskem gospodarstvu.

Ker se vlada na negativne trende v gospodarstvu sploh ne odziva, ali se odziva neustrezno, se izgubljajo tudi razvojne priložnosti, zato so v LDS na vlado in nekatere ministre naslovili nekaj poslanskih vprašanj, je povedal poslanec LDS Milan Cvikl.

Cvikl je opozoril na negativne trende v gospodarstvu
Cvikl je opozoril na negativne trende v gospodarstvu FOTO: POP TV

Na finančnega ministra Andreja Bajuka poslanski klub LDS naslavlja vprašanje, povezano z Industrijo usnja Vrhnika (IUV), ki ji, če vlada ne bo posredovala, po Cviklovem mnenju grozi stečaj. Bajuka LDS sprašuje, zakaj se je vlada odločila prodati terjatve do IUV najboljšemu ponudniku. To je lahko tudi investitor, ki ne bo imel namena ohraniti delovnih mest, kar bi lahko privedlo do več kot 600 novih brezposelnih. V LDS predlagajo, da vlada terjatve proda strateškemu partnerju, ki bi ohranil zaposlene.

Ministra za gospodarstvo Andreja Vizjaka v LDS sprašujejo, kakšne korake namerava ministrstvo sprejeti, da bi ohranili predelovalno dejavnosti in kaj namerava narediti ministrstvo glede izpolnitve obveznosti iz pogodbe, da bi lahko s sredstvi državne pomoči Revozu zagotovilo ohranitev obstoječih in ustvarjanje novih delovnih mest v povezavi z novim proizvodnim programom. Kot je opozoril poslanec LDS Milan Petek, bi bilo lahko v primeru, da pride do težav pri izpolnjevanju obveznosti do Revoza, ogroženih več kot 1.000 delovnih mest, tako v Revozu kot tudi pri dobaviteljih.

Cvikl in Petek sta tudi opozorila, da se država ne umika iz gospodarstva. Pojavljajo se tudi vnaprejšnji odstopi direktorjev v podjetjih, ki niso v lasti države, vendar zaradi strahu pred izgubo oziroma nepridobitvijo vladnih poslov, ker naj bi bili direktorji politično nekompatibilni, vodstvo družbe odstopi. Tak primer je bil odstop direktorja Cetisa Draga Polaka, je dejal Cvikl.

LDS Vizjaka tudi sprašuje, če namerava gospodarsko ministrstvo skupaj s finančnim ministrstvom sprejeti ukrepe, s katerimi bi omogočili ohranitev proizvodnje v Steklarni Rogaška. Petek je opozoril na resnost položaja v Steklarni, ki po njegovem mnenju potrebuje dobro vodstvo, ki bi podjetje izvleklo iz težav.

Na ministra za regionalni razvoj Ivana Žagarja, ministra Bajuka in ministra Vizjaka so v LDS naslovili tudi vprašanje, povezano z Zdraviliščem Rimske Toplice in njegovo obnovo. Zdravilišče po besedah Cvikla in Petka propada, objekti so uničeni, večina opreme pa pokradena. Takšne razmere so nedopustne, še posebej zato, ker je prejšnja vlada lani podpisala pogodbo z investitorjema, zreškim Uniorjem in podjetjem Barsos, ki sta bila zainteresirana za obnovo zdravilišča.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10