V prihodnjih dneh bodo tako državljani podobno kot leta 1996 v svojih nabiralnikih našli vprašalnik, kjer bodo lahko med drugim sestavili tudi slovensko ekipo za evropski parlament.
Kot je na današnji novinarski konferenci pojasnil predsednik stranke Anton Rop, želijo v razpravo poleg strokovnjakov vključiti tudi državljane. O omenjenih vprašanjih, o katerih sicer tečejo pogovori na različnih ravneh, naj bi se predsednik stranke pogovarjal tudi v okviru njegovih obiskov Murske Sobote, Radovljice, Izole, Raven na Koroškem in Maribora.
Pogovor o tem, kako bi lahko izboljšali Slovenijo v naslednjih desetih letih, pa naj bi potekal tudi s pomočjo klepetalnic na svetovnem spletu.
Vprašalnik med drugim zajema vprašanja o uvedbi skupne evropske valute in izzivih, s katerimi se bo Slovenija še morala soočiti. Državljanke in državljani pa naj bi tudi navedli, kdo naj bi Slovenijo zastopal v Evropskem parlamentu ter kaj pričakujejo od teh predstavnikov. Vprašanja se med drugim nanašajo tudi na nekatere dileme, ki so se v zadnjem času pojavile v javnosti, kot denimo o verouku v javnih šolah, o smiselnosti odločanja na referendumu. Poleg tega naj bi odgovorili tudi na vprašanja o tem, po katerih evropskih državah naj bi se Slovenija zgledovala, ali bi lahko čez deset let postala ena najbolj razvitih držav članic Evropske unije ter tudi o prepoznavnosti Slovenije čez deset let.
Kot so zatrdili na današnji novinarski konferenci, bodo odgovore natančno proučili in jih, kolikor je to mogoče, tudi upoštevali. V stranki pričakujejo, da bo njihov vprašalnik deležen velikega odziva, z njim pa med drugim želijo pokazati tudi to, da se LDS ukvarja z realnimi problemi, s katerimi se srečuje Slovenija. Sicer pa je izvršni direktor LDS Bogdan Biščak stroške, povezane z akcijo, primerjal z nedavnim referendumom, ki je stal bistveno več, kot bodo znašali stroški akcije, za katero pa meni, da se je bo odzvalo večje število državljank in državljanov.