Na mitingu so predstavili civilno letalstvo, mednarodno vojaško letalstvo, letalstvo Slovenske vojske in zgodovino padalstva. Miting, ki ga je slovesno odprl častni pokrovitelj prireditve predsednik Janez Drnovšek, se je začel s preletom kopije letala Edvarda Rusjana iz leta 1910, pilotiral pa ga je pilot letalske enote Slovenske policije.
"Slovenci smo leteli med prvimi. V letalsko zgodovino je nas in sebe vpisal Edvard Rusjan in tudi kasneje nas je letalstvo na nek način ves čas spremljalo. 20. stoletje, ki je na področju tehnologije prineslo toliko izboljšav, je prav na področju letalstva doživelo nesluten razvoj, neslutene razsežnosti tehnološkega razvoja. Ljudje so od nekdaj želeli leteti. Letenje daje tistim, ki lahko letijo, občutek sproščenosti, prostosti in popolnosti. Tudi zato smo letenje in pilote vedno občudovali," je v nagovoru dejal Drnovšek.
Obiskovalcem so na mitingu med drugim predstavili letalo aero 3, ki je bilo v 60. letih prejšnjega stoletja nosilna opora slovenskega letalskega šolstva. Poleg drugih letal so predstavili tudi znamenitost letalske zgodovine junkers 523m, ki je priletel iz Švice. Prireditveni prostor so preletela tudi doma izdelana jadralna letala, številna domača in tuja poslovna letala, letala letalske enote Slovenske policije, vojaška letala iz Hrvaške, Avstrije in Nemčije ter letala Slovenske vojske. Slednja so predstavili pripadniki 15. brigade vojaškega letalstva, ki so na mitingu sodelovali z letali pilatus PC 9M, pilatus PC 6 turboporter, zlin Z 242 in helikopterji bell B 206, bell B 412 ter večnamenskim transportnim helikopterjem cougar AS 532 AL.