Predsednik Socialnih demokratov (SD) Borut Pahor je v pogovoru za današnjo izdajo Primorskih novic menil, da so v stranki s prihodom štirih poslancev Darje Lavtižar Bebler, Milana M. Cvikla, Antona Ropa in Marka Pavlihe iz LDS dobili "izkušene ljudi, ki ne skrivajo svojih liberalnejših pogledov na gospodarstvo in socialo". Ob tem je zagotovil tudi, da so v SD vzgojili nove rodove socialdemokratov, ki so sposobni prevzeti vajeti stranke.

Pahorja tako pomirja misel, da v stranki trenutno ni intrig. "Smo stabilna stranka in gre samo za vprašanje, ali lahko ti kandidati v enem letu, ki je med predsedniškimi in parlamentarnimi volitvami, dokažejo svojo zrelost in sposobnost." Tudi pričakovanja ljudi o SD so se dvignila, je menil Pahor. Pojasnil je, da ljudje pričakujejo, da bodo v stranki nekaj naredili, in razmišljajo, ali je funkcija predsednika republike res tako pomembna, da se zanjo poteguje prvi mož stranke. Pri tem je Pahor povedal, da se mu zdi funkcija predsednika republike zelo pomembna.
Pahor o kandidaturi za predsednika
Pahor sicer razmišlja o predsedniški kandidaturi, ki pa je odvisna od podpore ljudi, ki mu zaupajo. "Formalno bo o tem na tajnem glasovanju odločalo predsedstvo stranke, ki predvsem tehta bojazen, da bi tudi v naši stranki pri zamenjavi voditelja prišlo do nihaja," je še pojasnil. V SD pripravljajo tudi alternativni vladni program, katerega nosilna misel bo po Pahorjevih besedah "razgibanje gospodarskega in socialnega življenja ob večji družbeni toleranci".
Predsednik SD pa je spregovoril tudi o aferi Slovenske varnostno-obveščevalne službe (SOVA). "Obveščevalne afere izbruhnejo vedno tedaj, ko vladajoči ne znajo upravljati z zares pomembnimi temami ali pa izgubijo orientacijo, kaj je pomembno," je povedal Pahor. Tako je menil, da naj v primeru SOVA "vlada, ki ima svoje pristojnosti, stvari uredi, o tem obvesti nadzorno komisijo DZ in pika. Vlada je tudi javnosti dolžna pojasniti cilj operacije".
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.