Slovenija

Ljubljanska Drama danes v Varšavi

Varšava, 13. 05. 2000 10.23 1 min branja 0

image (28)

V varšavskem gledališču Teatr Dramatyczny, ki od leta 1957 domuje v Palači kulture in znanosti, bo drevi gostoval ansambel ljubljanske Drame. Občinstvu poljske prestolnice se bodo slovenski gledališčniki predstavili z delom z železnega repertoarja večine osrednjih državnih gledališč, Češnjevim vrtom ruskega dramatika Antona Pavloviča Čehova, ki ga je zrežiral zdaj že redni sodelavec Janusz Kica.

Vloge v Češnjevem vrtu so izoblikovali Milena Zupančič, Nataša Barbara Gračner, Saša Pavček, Radko Polič, Aleš Valič, Jernej Šugman, Andrej Nahtigal, Polona Vetrih, Gregor Bakovič, Nataša Ralijan, Danilo Benedičič, Branko Šturbej, Brane Grubar in drugi.

Zadnja in po uveljavljenem prepričanju najboljša igra Antona Pavloviča Čehova Češnjev vrt, za katero je avtor menil, da je ''smešna, zelo smešna'', je prilika o starem in novem času. Upodablja trenutek, ko se srečata in spopadeta Včeraj in Jutri. Včerajšnji ljudje jemljejo slovo od svojega češnjevega vrta, življenjskega sloga, preteklosti, spominov na srečo. Igra je bila krstno uprizorjena v Moskvi leta 1903.

  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 2
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 3
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 4
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 5
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 6
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 7
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 8
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 9
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 10
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 11
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 12
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 13
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 14
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 15
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 16
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 17
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 18
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 19
  • Grill KW25 PROPLUS vrtiljak 20
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1758