Lončarič je povsem mirno in z nasmehom na obrazu prišel na policijsko postajo v ljubljanski Šiški potrdit, da je še vedno v Sloveniji. Pred vstopom na policijsko postajo je tudi prvič spregovoril za televizijo ter za 24 ur povedal, da lahko zaskrbljenim, ki menijo, da bo pobegnil na Hrvaško, ponuja varščino v višini 300 milijonov tolarjev. To je namreč vsota, ki jo je od začetka procesa sodišču ponujal kot varščino za izpustitev iz pripora, v katerem je presedel 13 mesecev.
Postopek na policiji je bil kratek, vendar ga bo moral, kot mu je to določilo sodišče, ponoviti vsak torek in četrtek. Posebej za 24 ur je še Lončarič še zatrdil, da bo v Sloveniji ostal, in da se lahko, če je to potrebno, tudi vsak dan javi na policijski postaji. Sojenje proti domnevnemu organizatorju tihotapljenja ilegalnih prebežnikov Lončariču in njegovim domnevnim pomagačem pa se bo nadaljevalo 26. februarja.
Italijanski odzivi na Lončaričevo izpustitev
Nad Lončaričevo izpustitvijo so najbolj ogorčeni v Italiji, predvsem na državnem tožilstvu v Trstu, kjer je posebna skupina tožilcev zbrala kar nekaj kilogramov obremenilnih dokazov in Lončaričev dosje predala slovenskim pravosodnim organom. Italijane zanima, če so na sodišču spregledali tudi grožnjo z atentatom na tržaškega tožilca, ki ga že nekaj mesecev varujejo do zob oboroženi policijski specialci.