Tokrat mu tožilka Jožica Boljte Brus očita nadaljevano kaznivo dejanje pranja denarja med letoma 1996 in 1999.
Na sodišče je Lončarič prispel v spremstvu svoje kitajske žene, ki je očitno v tržaškem zaporu že prestala kazen zaradi tihotapljenja ljudi. Na sojenju je bil redkobeseden. Povedal je le, da kaznivega dejanja ni storil, temveč da gre le za osebni konstrukt tožilke. Njegov zagovornik prav tako trdi, da ni dokazov, da bi Lončarič zares tihotapil ljudi čez mejo.
"Nobena sodba, s katero je bil moj klient kjerkoli obsojen, bodisi v Italiji, na Hrvaškem ali v Sloveniji, ni pravnomočna," pravi dr. Peter Čeferin in dodaja, da je izvršitev pravnomočne sodbe, ki je bila Lončariču izrečena na Hrvaškem, že zdavnaj zastarala.
Tožilka pa vztraja, da naj bi Lončarič opral nekaj manj kot 100 milijonov tolarjev, pridobljenih s tihotapljenjem ljudi. Po njenih besedah naj bi denar pral s pomočjo pridobivanja kreditov in kupovanjem nepremičnin na ime svoje matere. "Na ta način naj bi prikazal, da je prišel do tega dohodka zakonito," dodaja Jožica Boljte Brus.
Na današnji razpravi na okrožnem sodišču v Ljubljnai je bilo največ govora prav o začasnem zasegu premoženja, ki traja že od marca 2002. Vendar pa je sodišče kljub večkratnemu ugovarjanju odvetnika Čeferina upoštevalo mnenje tožilke in tako podaljšalo blokado Lončaričevega premoženja do 22. oktobra. "Obstaja sum, da bi bilo premoženje odtujeno in ne bi bilo več dosegljivo republiki Sloveniji. Zato vztrajamo na blokadi." je zahtevo obrazložila Jožica Boljte Brus.
Lončarič, 49-letni oče petih otrok, danes sodišču ni želel razkriti, koliko denarja trenutno zasluži. Trdi, da tega ne ve. Tudi njegov zagovornik pravi, da tega podatka nima. Sojenje se bo nadaljevalo 15 oktobra.