Slednje se odvijajo z namenom, da bodo današnji otroci v prihodnosti sposobni kakovostnega odločanja, kajti nekoč bodo skozi zakonodajne, načrtovalske in investitorske vloge postali aktivni udeleženci v urejanju prostora.
Po vzoru tujih držav so leta 2009 ustanovili delovno skupino Arhitektura in otroci. ''Postavili smo si nekaj ciljev za prihodnja leta: približati tematiko pedagoškemu kadru, arhitekte povezati s šolami, da imajo otroci čim bolj neposredno učno izkušnjo, ter pripraviti dobro učno gradivo tako za pedagoge kot tudi za otroke.''
Na delavnicah uporabljajo različne materiale: papir, les, stiropor, siporeks, barve, vrvi, žice, ostanke tapet in tkanin. Na določeni, in sicer s področja arhitekture, so otroci pod vodstvom arhitektk Maje Ivanič in Tanje Barle spoznavali tlorise hiš (sodobne odprte in klasične zaprte). ''Na tla so bile zalepljene točke, ki so jih otroci morali povezati, da so dobili dva tlorisa. Nato so v ta tlorisa umestili znake pohištva. Opazovali so zakonitosti povezanosti sob, odprtin, prostora za pohištvo …''
Na urbanistični delavnici pa so pod vodstvom Roberta Potokarja otroci spoznali razvoj mesta. Otroci so na podlago polagali stiroporne kocke in tako je nastalo mesto, nakar so ugotovili, da morajo hiše razmakniti, da dobijo ceste, trge, drevje, vodne površine …
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.