Na okrožnem sodišču v Mariboru so se danes na sojenju Milici Makoter nadaljevali in končali sklepni govori. Zagovornik Makoterjeve Milan Krstič, ki je že v četrtek govoril štiri ure in pol, je za obtožnico povedal, da je na ravni slabega konstrukta in predlagal oprostilno sodbo. Enakega mnenja je bil Igor Vinčec, ki brani Makoterjevo po uradni dolžnosti, obtoženka pa je prebrala deset strani dolg zagovor ter prav tako zanikala vsa očitana ji dejanja.
Makoterjeva je v zagovoru povedala, da ni imela motiva za naročilo in plačilo umora moža Janka, prav tako ne za bombni in raketni napad, najbolj pa jo je prizadela obtožba, da je naročila umor sina. Dodala je še, da bo dokazala, da ni kriva in da bo svojo nedolžnost dokazala, za to pa se ne bo borila zaradi sebe, pač pa zaradi tistih, ki ostajajo z njo. Z besedami z vso pravico nedolžnega pričakujem oprostilno sodbo, je končala svoj nagovor.
Tožilec Ludvik Gornjec je senatu predlagal, naj ob obsodbi za obtoženko zaradi begosumnosti do pravnomočnosti sodbe odredi pripor. Temu sta nasprotovala zagovornika, češ da za to ni razloga, saj mora biti taka nevarnost konkretno izkazana, pri Milici Makoter pa je ni, saj je na prostosti že leto in pol, v tem času pa ni pobegnila in se je ves čas odzivala pozivom na sodišče. Tožilec Gornjec je v četrtkovem sklepnem govoru predlagal, naj sodišče obtoženko spozna za krivo očitanih dejanj in jo obsodi na enotno kazen 30 let zapora.
Pred obtoženo Makoterjevo je stopil pred senat tudi njen sin Tomi in senat pozval, naj preuči tudi dokaze obrambe, ne samo tožilstva.
Obtožnica je Makoterjevo bremenila naročila oziroma plačila umora moža Janka Makoterja, naročila umora sina Tomija, ki ni bil izvršen, ter bombnega napada na ljutomersko policijsko postajo in raketnega napada na hišo takratnega komandirja postaje oziroma brata pokojnega moža Jožeta Makoterja. Sodbo bodo izrekli v ponedeljek.