Podobno kot na zadnjih parlamentarnih volitvah, ji sledi Slovenska demokratska stranka. Po podatkih republiške volilne komisije se bo volitev lahko udeležilo nekaj več kot milijon 600 tisoč volivcev.
Kar slabih 69 odstotkov vprašanih namerava prvo nedeljo v oktobru oditi na volišča, dobrih 12 odstotkov pa tega ne namerava narediti; 19 odstotkov volivcev se še ni odločilo. Leta 2000 je na volišča odšlo 70 odstotkov volivcev.
Med strankami bi 23 odstotkov glasov volivcev dobila liberalna demokracija, kar je skoraj 13 odstotkov manj kot na zadnjih parlamentarnih volitvah. Slovenska demokratska stranka bi glede na zadnje volitve dobila 2 odstotka več, in sicer 18 odstotkov. Nova Slovenija bi glede na raziskavo tokrat prehitela združeno listo, saj bi zanjo glas oddalo slabih 7 odstotkov volivcev, za združeno listo pa dobrih 6 odstotkov. V parlament bi z dobrimi 4 odstotki prišli še Slovenska ljudska stranka in nacionalna stranka, vse ostale bi ostale pred parlamentarnimi vrati.
Volivci bi znova kot predsednika vlade najraje videli Antona Ropa, s 14 odstotki glasov mu sledi Borut Pahor, tesno za petami mu je Janez Janša. Andreja Bajuka spet želi videti na premierskem položaju slabih 6 odstotkov vprašanih, ostali si na tem položaju predstavljajo druge ljudi.
Kot kaže pa kandidature nekdanjih misic, televizijskih voditeljic, gospodarstvenikov in novinarjev ne ganejo volivcev, kar 88 odstotkov vprašanih je namreč odgovorilo, da ta imena ne bodo vplivala na njihovo odločitev.