Ob zaključku evropskega tedna mobilnosti je v številnih krajih po Sloveniji in drugod v Evropi potekal dan brez avtomobila. Ob tej priložnosti so v več mestih zaprli del ulic za promet in mestna središča prepustili le pešcem.
Število sodelujočih mest v evropskem tednu mobilnosti, ki je letos potekal od 16. do 22. septembra, se je od začetka izvajanja dogodka leta 2006 povečalo za šestkrat. V lanskem letu je sodelovalo rekordno število mest, več kot 2000 v 36 državah, med drugim tudi v Sloveniji.
Cilj evropskega tedna mobilnosti, ki je tokrat potekal že sedmič, je sprememba navad ljudi, njihovih načinov razmišljanja in prometnih praks v bolj trajnostno naravnane in človeku prijazne pristope. Letos je potekal pod geslom Zadihajmo s polnimi pljuči, zato so bile aktivnosti osredotočene na vpliv prometa na kakovost zraka.
KOMENTARJI (11)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.