Predsednik korporacije Microsoft Steve Ballmer je ob tem povedal, da so ''navdušeni nad izjemnim odzivom potrošnikov na Windows 2000, doseganje tako dobrih prodajnih rezultatov v tako kratkem času po uradni predstavitvi pa dokazuje visoko kakovost in zanesljivost operacijskega sistema''. Tudi sicer v Microsoftu, ki s svojo programsko opremo sicer prevladuje predvsem na tržišču osebnih računalnikov za domačo rabo, novi operacijski sistem (izpopolnjevali so ga 3 leta in v njegov razvoj vložili več kot milijardo ameriških dolarjev) vidijo kot priložnost, da intenzivneje vstopijo tudi na zelo perspektiven trg programske opreme, namenjene podjetjem.
Nekateri analitiki so sicer dvomili v prodajni uspeh sistema Windows 2000, predvsem zato, ker se podjetja razmeroma počasi odločajo za nadgradnjo svoje programske opreme, vendar pa je Microsoft dokazal nasprotno. Za primerjavo povejmo, da je predhodnik Windows 2000, operacijski sistem Windows NT 4.0, v treh mesecih po svoji predstavitvi dosegel mnogo slabše prodajne rezultate, saj so prodali le 140.000 kopij. Produktni vodja za Windows 2000 Craig Beilinson uspeh Windows 2000 pripisuje predvsem zanesljivosti produkta.
V prodanih milijon kopijah operacijskega sistema niso vštete licenčnine za velika podjetja, s katerimi ima Microsoft krovne pogodbe za zagotavljanje celovitih sistemskih rešitev. Kar 90 odstotkov prodanih kopij predstavlja različica operacijskega sistema za namizni računalnik, preostanek pa platforme, namenjene strežnikom, kar je tudi sicer skladno razmerju med računalniki in strežniki (en strežnik na devet namiznih računalnikov).