Generalni direktor Zavoda za zdravstveno zavarovanje Slovenije (ZZZS) Borut Miklavčič je julija 2004 v nasprotju z zakonom sklenil pogodbo o dobavi invalidskih vozičkov s podjetjem Medias International, d.o.o., ki je v lasti hčere znanega lobista Boža Dimnika.
V kazenski ovadbi piše, da je bil izbor podjetja opravljen na nepregleden in neenakopraven način, poleg tega pa so cene, ki jih je ponudil Medias International, za skoraj tretjino višje od drugih dobaviteljev.
Miklavčič vse obtožbe zavrača in trdi, da takšne pogodbe sam ni podpisal. Prepričan je, da je za ovadbo odgovoren njegov nekdanji svetovalec, sicer direktor območne enote v Ljubljani Mihael Petrovič, ki je pogodbo podpisal. "On je tisti, ki me ovaja ves čas in piše članke, kadar mu zmanjka časa," je za 24ur povedal Miklavčič in dodal da naj bi bil motiv za ovadbo Petrovičevo maščevanje, ker ga je razrešil. "Enota, kjer je bil direktor, je imela izjemno slabe rezultate. Naredil je veliko poslovnih napak, zato sem ga v skladu z določili zamenjal in razrešil."
Kot piše današnji Dnevnik, je bil nakup vozičkov od Medias International opravljen brez javnega razpisa, dokumenti pa dokazujejo, da naj bi Miklavčič pritiskal na Petroviča, ki se je temu upiral, naj sporno pogodbo podpiše. Medtem, ko je zdravstvena zavarovalnica sklenila posel z Medias International, je Miklavčič druge zainteresirane dobavitelje prepričeval, naj počakajo na javni razpis, ki ga nikoli ni bilo.
Po pisanju Dnevnika naj bi Dimnik septembra 2002 na sedežu LDS prepričeval tedanjega zdravstvenega ministra Dušana Kebra in generalnega sekretarja LDS Gregorja Golobiča, da je Miklavčič "pravi človek za direktorski položaj v ZZZS". Miklavčič je takrat na sestanek prišel skupaj z Dimnikom.
Skupščina ZZZS v senci očitkov o 'sanjskih profitih' dobaviteljev
Na skupščini ZZZS je uprava zavarovalnice predstavila podatke o finančnem poslovanju za prvo polletje. V zdravstveni blagajni se je nabralo 5 milijard tolarjev in pol presežka, ki so ga namenili skrajševanju čakalnih dob.
Predstavnica zavarovancev Lučka Boehm je med razpravo ocenila, da ni politične volje za obvladovanje neupravičenih stroškov v zdravstvu, pri tem pa izpostavila neupravičene profite, "sanjsko donosnost posrednikov in trgovcev" različnih pripomočkov v zdravstvu. Kot je menila, je v slovenskem zdravstvu veliko prostora za varčevanje, a ne pri pravicah zavarovancev.
Miklavčič je na skupščini trdil, da so s pogajanji pri cenah nekaterih medicinsko-tehničnih pripomočkov že dosegli rezultate in "pomembno znižanje cenovnih standardov". Kot primer je navedel insulinsko črpalko in invalidske vozičke. Tako naj bi po Miklavčičevih zagotovilih "priprli pipo tam, kjer je neracionalno tekel denar slovenskih zavarovancev, zato so nekateri jezni". Pri tem je omenil anonimno kazensko ovadbo zoper njega v zvezi s podpisom pogodbe o dobavi invalidskih vozičkov.