Cilj Millenniuma je zbrisati razliko med porazdeljenim in krajevnim računalništvom. Čeprav bo delo porazdeljeno med računalniškimi napravami v omrežju, bo z gledišča uporabnika videti, kot da se vse dogaja v njegovem namiznem računalniku. Naj bo v omrežje povezanih 10 računalnikov, kot na primer v mali pisarni, ali naj bodo v njem milijoni, na primer v internetu, bo omrežje za uporabnike delovalo kot en sam velikanski računalnik, ki lahko opravi vse delo zanje. Uporabniki bodo lahko od svojega računalnika zahtevali, naj kaj >>samo opravi<<, ne da bi jih skrbelo, kateri računalnik bo kaj postoril ali kje so shranjene katere aplikacije. Računalniki bodo sami ugotovili, kje je najbolje opraviti kalkulacije in kje shraniti uporabnikove podatke. Uporabnik bo samo vedel, da je delo opravljeno, podatki pa kar najučinkoviteje shranjeni.
Ko bo Millennium vključen v Microsoftove izdelke, bo podjetjem prihranil precej časa in denarja. Ker bo sam ugotovil, kako najbolje porazdeliti procesorsko moč in pomnilnik, bo poskrbel, da bo delo opravljeno kar najučinkoviteje. Uporabnikom bo tudi omogočil, da bodo izkoristili vire iz vsega omrežja, četudi prek naprav, ki sicer same nimajo ustreznih zmogljivosti.
Millennium bo prinesel precejšnje koristi tudi uporabnikom. S povezavo omrežja v internet bodo lahko uporabniki dostopali do svojih aplikacij ali datotek s kateregakoli mesta prek katerekoli računalniške naprave. >>Danes veliko ljudi hrani datoteke v službi ali doma in jih ročno prenaša z enega mesta na drugega,<< pravi Hunt. >>Millenniumu pa boste samo rekli, 'Želim dostop do svojih datotek', in sam jih bo poiskal ter vam omogočil dostop do njih, ne glede na to, kje ste se prijavili v sistem. Kraj torej sploh ne bo več pomemben.<< Še več, uporabniki bodo lahko poganjali aplikacije hitreje, saj bodo lahko izkoriščali procesorsko moč drugih naprav v omrežju. Pri shranjevanju obsežnih aplikacij si bodo lahko sposojali pomnilnik od drugih naprav. Lahko bodo tudi v celoti izkoristili zmogljivosti drugih naprav v omrežju, ne da bi jim bilo treba ugotavljati, katera naprava bo za kaj najprimernejša. Tako bo lahko na primer študent pri izdelavi multimedijske predstavitve uporabil več virov v svojem domačem omrežju - denimo računalnik, DVD predvajalnik, TV in CD predvajalnik - ne da bi mu bilo treba razmišljati, katera naprava bo najuporabnejša za različne dele predstavitve.