Svet za preventivo in vzgojo v cestnem prometu vidi rešitev najprej v spremembi zakonodaje o varnosti cestnega prometa. Predlagajo, da naj bi mladi praktično začeli voziti že pri 16-ih letih, pri dopolnjenih 17-ih pa bi že lahko opravili društveni izpit in bi leto dni vozili s spremljevalcem, z enim od staršev.
Avtošole idejo podpirajo, poudarjajo pa, da bo to za starše velika odgovornost. Inštruktor vožnje Mirko Turk pravi, da bodo starši tisti, ki bodo poskrbeli ali odločali, kakšen odnos bo ta bodoči voznik imel v življenju kasneje do ostalih udeležencev v prometu.

Druga novost, ki jo predlaga Svet, je dodatna pomoč po opravljenem izpitu. Vsak začetnik naj bi se enkrat ali dvakrat vrnil v avtošolo, da bi skupaj z inštruktorjem popravila najpogostejše napake pri vožnji. Bojan Žlender iz Sveta za preventivo in vzgojo v prometu pojasnjuje, da bi predvsem vsak šel na vadbo varne vožnje in na posebne skupinske delavnice, kjer bi izkusil na varni površini pod vodstvom izkušenih inštruktorjev tisto, kar se običajno zgodi tik pred nesrečo in se tega nikoli ne izkusi prej.
In še statistika; do septembra lani je življenje v prometnih nesrečah izgubilo 32 mladostnikov, letos 24. Krvavi vikend, ki je za nami, pa jih je terjal še pet.