Slovenija

Množični shod homoseksualcev

Berlin, 24. 06. 2000 16.41 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Kakšnih 400.000 lezbijk in gejev se je danes zbralo na berlinskih ulicah v spomin na dogodke iz ulice Christopher v New Yorku leta 1969, ko so se tamkajšnji homoseksualci spopadli s policijo.

S tokratnim shodom so homoseksualci ponovno poudarili svojo zahtevo po ''pravični enakopravnosti in zmanjšanju predsodkov''. Včeraj pa so potekala uspešna pogajanja znotraj zeleno-rdeče vladne koalicije o veliko večji enakopravnosti homoseksualnih parov v primerjavi s heteroseksualnimi pari.

T.i. Christopher Street Day bodo v juniju in juliju obeležili v številnih mestih po celem svetu in se spomnili dogodkov leta 1969, ko je newyorška policija v umetniški četrti Greenwich Village naredila racijo in priprla veliko število istospolno usmerjenih ljudi, ki so zahtevali svoje pravice. Ulični boji s policijo so potekali tri dni.

  • Bauhaus katalog
  • Makita set orodij
  • Cubes hladnilnik
  • figura božiček
  • Božično drevo
  • Led figurica
  • Božična razsvetljava
  • Akustični panel
  • Konvektorski grelnik
  • Kopalniško pohištvo
  • Svetlobna veriga
  • Zložljivi podest
  • Božične krogle