Slovenija

Mobilnik rešil slovenskega deskarja

Celovec, 02. 01. 2005 00.00 1 min branja 0

image (28)

Na avstrijskem smučišču Mokrine je deskar padel v strugo potoka, pomoč pa si je priklical s svojim mobilnim telefonom.

Novo leto se je za slovenskega deskarja na snegu na avstrijskem smučišču Mokrine (Nassfeld) začelo nesrečno. 33-letnik se je vdrl v strugo ledeno mrzlega potoka in se ni mogel več rešiti. Nesrečno je vstopila v leto 2005 tudi 40-letna slovenska smučarka, ki se je poškodovala pri padcu med smučanjem na Osojščici (Gerlitzen).

Rešil ga je mobilnik

Deskar, ki se je poškodoval na Mokrinah, ni videl s snegom prekrite struge potoka. Ko je zapeljal preko nje, pa se je sneg vdrl, deskar pa je pristal do bokov v ledeni vodi. Z mobilnim telefonom je poklical na pomoč, ki je prišla v obliki helikopterja Rdečega križa, vendar pa so ga uspeli najti šele po več iskalnih poletih. Poškodovanec je bil močno podhlajen, vendar živ. Noči v mrzlem potoku gotovo ne bi preživel.

Smučarka, ki je imela smolo na Osojščici, pa je zapeljala pred neznanega smučarja, padla in se tako poškodovala.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763