Devetčlanska posadka ladje Sines, ki jo je februarja v izolski ladjedelnici zapustil italijanski ladjar Amar de Assante di Cupillo, že tretji dan nadaljuje z gladovno stavko pred izolskim pokopališčem.
Pomorščak Nikita Ionut je povedal, da je njihove težave mogoče rešiti na štiri načine. Po prvem načinu pozivajo Drnovška in vlado, naj jim pomagata pri prestavitvi ladje na drugo lokacijo, kjer bi bil privez zanjo cenejši. Po drugem želijo, da bi sodišče ladjo v izolski ladjedelnici zaseglo, pri čemer pa bi imeli pomorščaki prednost pri izplačilu plač pred ostalimi upniki.
Ladjo bi lahko s svojim odvetnikom zasegli tudi sami, nato pa bi zaprosili sodišče za prestavitev ladje iz izolske ladjedelnice. Ionut je kot četrti način omenil možnost, da bi se predstavniki slovenske vlade sestali z vodstvom ladjedelnice in dosegli, da bi pomorščaki v primeru zasega ladje dobili svoj denar, saj je to vse, kar želijo.
Pomorski zakonik
Pomorski zakonik natančno določa prednostni vrstni red po katerem se morajo poplačati terjatve, zavarovane s pomorskim privilegijem. Na podlagi pomorskega privilegija se namreč najprej poravnajo sodni stroški, stroški varovanja in nadzorstva od prihoda ladje v zadnje pristanišče, pristaniške pristojbine in pristojbine za storitve službe za varnost plovbe ter stroški pilotaže in obvezne vleke, prispevki za socialno zavarovanje in terjatve pristojnega organa za odrejeno in opravljeno dviganje ali odstranitev razbitine. Šele nato pa se poravnajo terjatve poveljnika in drugih članov posadke iz delovnega razmerja na ladji.