Prejeli smo pismo bralke, ki je v zunajzakonski zvezi s partnerjem preživela sedem let. Živela sta v stanovanju, v katerem je bil kot lastnik nepremičnine v zemljiški knjigi vpisan le njen partner. Ker njuna ljubezen sprva ni poznala nobenih meja, sta se v želji po čim nižjih stroških na podlagi medsebojnega zaupanja odločila za najem hipotekarnega posojilo, s katerim sta financirala nakup stanovanja. Glede na njun skupni sporazum je bilo odplačevanje obrokov posojila v domeni partnerja, medtem ko je partnerica skrbela za plačevanje položnic in nakup hrane. Po petih letih sta se zaradi nesoglasij razšla, zaradi česar se je partner odselil. Kmalu zatem je izvedela, da partner obrokov ne odplačuje več, banka upnica pa je bila prisiljena opraviti izvršbo na celotno nepremičnino. Med njima se je vnel premoženjski spor, saj naša bralka ni želela dopustiti, da banka naredi izvršbo tudi na njeno polovico stanovanja. Višje sodišče je zavrnilo njeno izpodbojno tožbo in odločilo v korist partnerja kot edinega lastnika, vpisanega v zemljiško knjigo.
Kako je naši bralki uspel preklic te odločbe, s katerim se je vrnila nazaj v boj za svojo polovico stanovanja? Več o tem na cekin.si.
Slovenija
Mož "nategnil" ženo?
PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min
Avtor
U.B.
Komentarji
19
Najprej je vse idealno, lepo, kot v raju. Potem pade usodni "DA!". Združita se v dobrem in slabem. A vendar, če hoče nekdo stran, praviloma pride do premoženjskega spora, ki vse stvari obrne na glavo. Zakaj se lahko ljubezen pri hipoteki hitro konča?
UI
Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
KOMENTARJI (19)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.