
Na sodišču sta v ponedeljek v zadevi Mrzel pričala še policist, ki naj bi bil pri omenjenem dogodku poslan na intervencijo in sodna izvedenka psihiatrične stroke. Policist se dogodka sploh ni spominjal, pri zaslišanju psihiatrinje pa so morali novinarji zapustiti sodno dvorano, saj naj bi bilo "zdravstveno stanje Mrzelove po mnenju obrambe njena zasebna stvar".
Jerica Mrzel se je na sojenju sicer zagovarjala, da je bila takrat, ko se je vse skupaj zgodilo, na bolniškem dopustu zaradi prometne nesreče in zato nezmožna zapustiti stanovanje, kaj šele, da bi napadla prijateljico svojega tedanjega partnerja, znanega slovenskega režiserja Vinka Möderndorferja, Evo Rohrman.
Mrzelova: Ljudje brez takih izkušenj ne bi znali prav živeti

A sodišče je Mrzelovo spoznalo za krivo treh kaznivih dejanj: grdega ravnanja, ogrožanja varnosti in poškodovanja tujih stvari. Sodnice torej ni prepričala, da Rohrmanove ni pretepla in poškodovala, da ji ni grozila in njenih osebnih stvari – mobilnega telefona, čevljev, oblačila, torbice - ni vrgla v Ljubljanico.
Pooblaščenka pretepene Rohrmanove je bila s sodbo zadovoljna, tožilec pa bolj zadržan. Jerca Mrzel je po razglasitvi sodbe povedala, da za obsodbo "ni nobenega dokaza" in da jo jemlje "človeško, kot svojo življenjsko izkušnjo". "Prav, da so izkušnje take in drugačne, ker drugače ljudje ne bi znali prav živet."
V enem letu ne sme nikogar pretepsti
Pogojne 5 mesečne zaporne kazni pa igralki ne bo treba odslužiti, če v enem letu ne bo storila novega kaznivega dejanja. V štirih mesecih pa mora Evi Rorman za poškodovanje lastnine plačati 185 tisoč tolarjev plus obresti. Poleg tega mora poravnati še sodne stroške in povprečnine ter 160 tisoč tolarjev, ker je bila obravnava dvakrat prestavljena. Seštevek se tako približa 400 tisočakom, kar je približno mesečna plača, ki jo kot nekdanja poslanka še vedno prejema. Sodba še ni pravnomočna, zagovornik Mrzelove Uroš Ilič pa je že napovedal pritožbo.