Slovenija

Na motorju štirikrat večje tveganje za nesrečo

Ljubljana, 09. 05. 2026 06.52 1 min branja 19

Varnostna vožnja

Na ceste so se vrnili motoristi, ki veljajo za najbolj ogrožene v prometu. Policisti, reševalci in inštruktorji varne vožnje poudarjajo, da so prve spomladanske vožnje običajno tudi najbolj nevarne. Kaj svetujejo?

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
KOMENTARJI19

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

Igor Saric
10. 05. 2026 14.17
10x več ljudi umre zaradi bolezni povezanih z debelostjo - zanimivo da ne pišete torej McDonald's u ali sranju ki se prodaja oo trgovinah. Napišite enkrat članek kako prekomerni požiralci umirajo. Glede motorjev pa takole - že 25 let jih vozim in ugotovil da je najbolj nevarna gospa z trajno ali pa gospod z klobukom - oboji so totalno čoravi in te zbijejo že na počasnem križišču
Smuuki
09. 05. 2026 10.16
Zanimiva razlika med državami. Italija, sredozemske države velika večina na motorjih. Manj prostora za parkiranje, hitrejše premikanje, manj čakanja v zastojih. Ljubljana brez parkirnih mest za motorje, samo avtomobili, veliki actomobili. Motoristi znižujemo gnečo. Že dolgo spremljam poročanje v naših medijih. Ko se prevrne traktor in pokoplje voznika je prva informacija. Vozil neregistriran traktor in se prevrnil. Motorist zaradi neprilagojene hitrosti.... . Zelo negativen pristop do teh treh področij. Vetrnice uničujejo ptice. Nič od tega ne odraža realnega stanja. Nesreče so se dogajale, nesreče se dogajajo, nesreče se bodo dogajale. Po statističnih podatkih največ ljudi umre na postelji. Bomo zaradi tega podatka nehali uporabljati postelje? Nesreče botrujejo smrti v gradbeništvu, transportu, gozdarstvu, prometu, kmetijstvu skratka povsod. Prekomerno strašenje ne pomaga nikomur, škoduje vsakemu
bandit1
09. 05. 2026 10.00
Niso najbolj ogrožena vrsta. Prvo so vozniki osebnih vozil in kričijo na motoriste, pešce, kolesarje... Ko so na motorju pa obstajajo samo oni. Ma bežte ogrožena vrsta, saj močerad je tudi ko ga povozi avto. Ne izivajte in ne izživljajte se nad derugimi in daj mi prednost. Ma se.
bandit1
09. 05. 2026 10.01
Se nekaj pejte si pogledat be da ke v Planinska ride pa boste videli kdo je ogrožena vrsta in kako se do tega pride.
Smuuki
10. 05. 2026 11.09
Na planinskih ridah se zbira samo določen segment motoristov. Vozijo "cestake" ki zmorejo hitro nagibanje. To so zeelo močni in lahki motorji. Ta segment meče slabo luč na vse motoriste. Veliko več je turerjev ki oraviloma pojujemo v parih in smo bistveno bolj počasni in premagujemo daljše razdalje v bistveno nižji hitrosti. So še endure, ki obvladujejo brezpotja, makamske slabše poti. Vsi smo pa motoristi. Brezglavo početje enega se preslikuje na vse. Motorist v usnjenem oprijetem kombinezonu s zaščitami na kolenih ni isto kot bistveno bolj udobna oprema potovalnih motorjev. Videno iz avta smo pa vsi nori motoristi. Stereotip ki prevladuje pri nas. Niti pribljižno ni realen odraz realnega stanja
jablan
09. 05. 2026 09.06
Srečno in varno sezono vsem soborcem,pozdrav iz Maroka
Smuuki
09. 05. 2026 09.36
Tudi tebi srečno sezono želim in veliko novih dogodivščin.
jablan
09. 05. 2026 08.58
Vsem soborcem želim varno in srrčno sezono 2026,pozdrav iz Maroka
Smuuki
09. 05. 2026 08.50
Cel svet normalno uporablja motorje. V sloveniji so tema prohibicije. Samo pri nas so nevarni. Čemu se jih potem dela. Pri nas so vetrnice, motorji, kmetovanje nekaj nezaželjenega. Se še komu dozdeva da to obravnavamo s preveč kritičnimi očmi. Najhujši pritiski so v času ko ima levaštvo moč. Malo si mislim zakaj. Ko potuješ z motorjem po svetu ne potuješ v naprej izbrane turistične destinacije kamor agencije vozijo ljudi. Družiš s s preprostimi ljudmi iz podeželja in opaziš razliko v standardu preprostih ljudi. Motoristi smo iz tega razloga moteči ker to razliko širimo med ljudi. Naše izkušnje, naše videnje ni skladno s poročanjem medijev. Verjamem da smo špil ferderberji levi agendi
jablan
09. 05. 2026 08.54
Pravi motoristi ne mešamo politike v motorizem škoda ker si motorist
Soul
09. 05. 2026 08.57
Zanimiva teza, od vetrnic kmetovanja itd, pa vse do motorja.
Smuuki
09. 05. 2026 09.35
Bi kot motorist moral molčati? Nikomur nič nočem. Vse imam rad. Vidim pa razliko. To tezo sem izpostavil za debato. Nič narobe če ne razmišljam prav. Verjamem da ti to drugače vidiš kar ni nič narobe. Več različnih idej lahko sestavi zmagovalno idejo. Viharjenje možganov se temu reče
Smuuki
09. 05. 2026 09.40
O teh treh dejavnosti se pri nas poroča negativno. Vetrnice smo uspesno prepovedali z nvo ji. Kmetovanje se uničuje z nvo ji s tem ko se uzakonja nemogoče omejitve. Za motoriste se pa izvaja negativen lik, sami divjaki, ogromno smrti, vedno kriv motorist itn. Drugje okrog nas tega ne zaznam. Komu je v interesu to? Ne najdem pravega razloga. Morda zavist narekuje tako mnenje
Soul
09. 05. 2026 10.00
Smuki. Ne vozim motorja, toda poznam jih kar nekaj in vsi imajo namešče kovinske ploščice na nogi. Srečujem jih dnevno tudi takrat, ko vozim nad dovoljeno mejo hitrosti, so oni zajetno hitrejši od mene. Po cesti, ki vozim, skoraj dnevno srečujem divjad, in pogosto pomislim na motorista v tej situaciji. Leta nazaj, je ravno na cesti, ki jo prevozim do službe, motorist izgubil svoje življenje. Skoraj prepričan sem, da je imel srečanje z divjadjo. Pišem le z namenom, ker vas imam rad.
motorist_mb
09. 05. 2026 08.13
Zastonj vse če nimaš glavo pošlihtano,pa srečno vsem tud onim ki so v avtih pa so nekateri malo fauš nam 😂
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763