Kriminalisti nadaljujejo preiskavo proti nekdanjemu brežiškemu županu in članu demokratske stranke Vladislavu Deržiču, proti nekdanjemu direktorju občinske uprave in sedanjemu direktorju brežiškega Komunalnega podjetja Ferdu Pinteriču in nekdanjemu vodji oddelka za gospodarske javne službe in gospodarske zadeve v občini Bojanu Tičarju. Vpletenim v afero kriminalisti med drugim očitajo nepravilnosti pri prodaji občinskih nepremičnin, osumljeni pa vsakršne nezakonitosti pri tem odločno zanikajo.
Nekdanjega brežiškega župana Vladislava Deržiča sta dva kriminalista v torek zjutraj obiskala na domu in ga odpeljala na pogovor na policijsko postajo. "Glavne stvari, ki so me spraševali, so bile glede vodovoda Cerklje, zakaj so takšne prekoračitve, pa tudi vodovod Tušice in nekatere majhne podrobnosti, ki se jih sploh ne spomnim," je povedal Deržič. Deržič je prepričan, da je v ozadju preiskave politika, zaradi poslov pa ima, kot pravi, čisto vest.
Poleg njega je moral na pogovor h kriminalistom tudi Ferdo Pinterič, ki je bil v času Deržičevega županovanja direktor občinske uprave. Pinterič je povedal, da mora o zadevah, ki so jih spraševali, povedati, da osebno v teh postopkih ni sodeloval, drugega komentarja pa nima. Zdajšnji vodilni v brežiškem komunalnem podjetju je kriminalistom moral predati del dokumetacije iz let od 1999 do 2002.
Bojana Tičarja, vodjo oddelka za gopodarske javne službe, pri njem so kriminalisti opravili tudi hišno preiskavo, so po pogovoru pridržali, popoldne pa so ga izpustili. Sašo Jejčič, načelnik Urada kriminalistične policije Policijska uprava Krško, je povedal, da je res, da vse dokumetacije takoj niso dobili, zato je bilo to osebo potrebno pridržati, da se določene stvari raziščejo in da se ta dokumentacija najde.
Krški kriminalisti so se zjutraj sestali z brežiškim županom Andrejem Vizjakom in zasegli še nekaj dokumentacije o domnevno spornih poslih. Vizjak je povedal, da so danes nekoliko razširili preiskavo tudi na prodajo gradu Mokrice Termam Čatež, zasegli pa so kompleten spis glede prodaje gradu. Po njegovi oceni je bil postopek prodaje gradu Mokrice nezakonit. Sporne naj bi bile tudi nekatere poteze občinske uprave pri sanaciji vodovoda Pečice-Cerklje.
Že v torek so kriminalisti prečesali občinski oddelek za gospodarske javne službe in zasegli tudi pravilnik o računovodstvu in dokumentacijo o komisijah, ki so od leta 1998 do 2002 razpolagale z občinskim denarjem. Sporna naj bi bila predvsem prodaja občinskih nepremičnin in obnova brežiškega vodovodnega stolpa.