Poslanska večina je tako podprla vsa doslej obravnavana dopolnila odbora za finance, s katerimi naj bi za materialne stroške in investicijsko vzdrževanje parlamenta zagotovili dodatnih 150 milijonov tolarjev, za sofinanciranje RTV programov narodnostnih skupnosti 25 milijonov tolarjev, za Pakt stabilnosti za JV Evropo pa 15 milijonov tolarjev.

Poslanci so zavrnili osem dopolnil, ki so jih povečini predlagali poslanci iz vrst opozicijske SDS. Razprava se je zataknila pri dopolnilu, ki ga je vložila skupina poslancev s prvopodpisanim Andrejem Vizjakom (SDS) in po katerem naj bi v proračunu za prihodnje leto zagotovili 40 milijonov tolarjev za ustanovitev sklada za tiskane medije. Po besedah opozicijskih poslancev iz vrst koalicije Slovenija bi s tem skladom v prvi vrsti pomagali lokalnim tiskanim medijem, ki so edini, ki pridejo brezplačno v vsako gospodinjstvo. Prav tako so zavrnili tudi dopolnili, s katerima naj bi se s prerazporeditvami za 3,8 milijarde tolarjev povečala sredstva, namenjena za investicije in razvojne programe občinam, ter za 95 milijonov tolarjev sredstva za protipožarno varnost.
Poslanci tudi niso podprli dopolnil skupine poslancev s prvopodpisanim Francem Pukšičem (SDS), po katerih naj bi na primer v proračunu za leto 2002 za 500 milijonov tolarjev povečali sredstva za podporo Slovencem v zamejstvu in tujini. "Spodletelo" je tudi Andreju Bajuku (NSi), ki se je zavzemal, da bi za prestrukturiranje podjetij zagotovili dodatnih 235 milijonov tolarjev, a pri tem ni dobil ustrezne podpore.