
Delnice naj bi preprodajala skupaj z možem Davorinom Sadarjem, ki je bil predsednik nadzornega sveta omenjene družbe. Že na obravnavi decembra lani je Sadarjeva v pisnem zagovoru zavrnila vse očitke. Kot je zatrdila, se je v času, ko je bila izvedena sporna preprodaja delnic, ukvarjala z računovodstvom in turistično dejavnostjo ter ni trgovala z vrednostnimi papirji.
Poleg pričanja nekdanjega direktorja Dadasove borzno-posredniške hiše Milorada Draganiča sta na zadnji obravnavi 19. marca kot priči nastopila tudi nekdanji borzni posrednik pri omenjeni borzno-posredniški hiši Rade Krajnovič in nekdanji vodja Dadasovega računovodstva Boris Markač. Draganič je zatrdil, da ni nikoli kupoval ali prodajal vrednostnih papirjev, celotno poslovanje Poslovnega sistema Dadas, vključno z borzno-posredniško hišo, pa je bilo v domeni Davorina Sadarja.
Nekdanja lastnica Inter Timexa ni povedala veliko
S pričanjem nekdanje lastnice družbe Inter Timex Marije Krivic se je danes na mariborskem okrožnem sodišču sojenje 43-letni Danili Sadar nadaljevalo. Družbi Poslovni sistem Dadas in Inter Timex sta na prehodu iz leta 1993 v leto 1994 sklenili menjalno pogodbo, ki se je nanašala na spornih 415 lotov delnic Dadas. Po zatrjevanju Krivičeve, ki je bila skupaj z bivšim možem Mirjanom Poljakom tudi direktorica Inter Timexa, menjalna pogodba ni imela komercialnega namena.
Ob tem je tožilec Boris Marčič opozoril predsednico sodnega senata Tanjo Rot, da je Krivičeva med preiskavo izjavila, da je Inter Timex s sklenitvijo menjalne pogodbe naredil uslugo Poslovnemu sistemu Dadas, ki je ob koncu koledarskega oz. poslovnega leta imel več vrednostnih papirjev, kot jih je dovoljevala zakonodaja.
Sodni senat mariborskega okrožnega sodišča je sicer sprejel Marčičev predlog, naj se kot priča zasliši tudi Poljak. Kot je v obrazložitvi predloga poudaril okrožni državni tožilec, Krivičeva "ni pojasnila veliko stvari, njen bivši mož pa je kot eden od direktorjev Inter Timexa podpisoval pogodbe". Manj razumevanja pa je sodni senat imel za predlog zagovornika Danile Sadar Mihaela Jenčiča, naj se Sadarjevi odpravi ukrep obveznega javljanja na policijski postaji. Sojenje Danili Sadar se bo predvidoma nadaljevalo 4. junija.
Za Sadarjem še vedno ni sledov
Sadarjeva se je vrnila v Slovenijo marca lani, in to po več kot polletnem bivanju v tujini. Z možem sta državo zapustila avgusta 2000, čeprav je takrat zoper Davorina Sadarja tekel kazenski postopek zaradi domnevnih zlorab položaja in pravic ter preslepitve pri trgovanju z borznimi papirji. Zoper njega so nato policisti razpisali mednarodno tiralico, vendar pa se o tem, kje je družina Sadar (z njima sta v tujino odpotovala tudi njuna otroka), ni nič vedelo vse do marca lani, ko se je Sadarjeva skupaj z otrokoma nepričakovano vrnila v Slovenijo. Kot je navedeno v obtožnici, je Sadarjeva kot odgovorna oseba v podjetju sporne delnice odkupila, prevzela in takoj prodala. S preprodajo delnic, ki niso bile nikjer vknjižene, pa naj bi si protipravno pridobila milijonsko korist. Za Davorinom Sadarjem se je zaenkrat izgubila vsaka sled.