''Realne nevarnosti za bombardiranje zaenkrat sicer ni, ampak ljudje se bojijo. Težko je reči, kaj se bo v prihodnje zgodilo, ker je možnosti veliko - morda bodo s posredovanjem Rusije na Kosovo prišle mednarodne sile in se bo bombardiranje končalo, morda se bo bombardiranje nadaljevalo vsaj dva tedna, da bo zveza NATO uničila vojaško silo Jugoslavije, potem pa bodo mednarodne sile brez večjih izgub prišle na Kosovo. Možnosti so zelo različne, kaj bo, je težko reči,'' je dejal nadškof Perko.
Kaj je z moralo ljudi, je težko reči, razen splošne prestrašenosti. Vesti so cenzurirane, objavljene le, če sledijo splošnemu trendu, sicer pa ne. Po Perkovih besedah tudi sporočil svetovnih državnikov, npr. ameriškega predsednika Billa Clintona, ki so namenjena ljudem v Jugoslaviji, doslej še niso predvajali.
Nadškof Perko nima veliko stika s Slovenci v Beogradu in Srbiji, ker so razkropljeni, a po podatkih, ki jih ima, nimajo posebnih težav. ''Vsi delimo isto usodo, dalj bo vse trajalo, slabše bo za nas,'' je še dejal Perko in dodal, da sam ne more storiti drugega, kot da ''poziva ljudi, da ostanejo mirni in molijo za mir in zdravo pamet vseh tistih, ki odločajo o vojni in miru''.