Slovenija

Nagrade za šole, ki so znatno zmanjšale količino zavržene hrane

Ljubljana, 08. 06. 2024 19.45 1 min branja 1

Zavržena hrana

Medtem ko se nekateri pogovarjajo o tem, kako tržiti naše naravne lepote, mladi vse bolj razmišljajo o tem, kako te lepote ohraniti. Danes so se zbrale slovenske šole, ki so si za nalogo zadale, da bi v prihodnje bolj spoštovali hrano. Povprečen Slovenec naj bi vsako leto zavrgel kar 68 kilogramov hrane, šolarji pa so dokazali, da je to mogoče zmanjšati. Na nekaterih šolah so količino zavržene hrane zmanjšali kar za 90 odstotkov. In kako jim je uspelo?

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
KOMENTARJI1

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

branko-r
09. 06. 2024 11.35
zanimivo da še sploh otroci jedo tako hrano
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763