Tako se bo odslej podeljevala nagrada za uslužbenca meseca in uslužbenca leta, ki ju bo glede na predloge za izboljšanje kakovosti, učinkovitosti, zmanjševanje stroškov in dviga kulture dela izbral predsednik vlade. Uslužbenec meseca po izboru premiera bo prejel nagrado v višini povprečne mesečne bruto plače in posebno priznanje, uslužbenec leta pa poleg priznanja tudi nagrado v višini treh povprečnih mesečnih bruto plač. Obenem se bo na predlog državljanov podeljevalo tudi priznanje za najprijaznejšega uslužbenca meseca za njegov spoštljiv, prijazen in korekten odnos do državljanov, ob koncu leta pa bo predsednik vlade izmed nagrajenih izbral tudi najprijaznejšega uslužbenca leta, še določa uredba, objavljena v petkovem uradnem listu.
V postopku za izbor najprijaznejšega uslužbenca meseca lahko vsak mesec sodelujejo delavci petih upravnih enot, razen januarja, ko lahko kandidirajo le delavci treh upravnih enot, ki jih z žrebom določi urad predsednika vlade. Državljani lahko svoje predloge za najprijaznejšega uslužbenca meseca do zadnjega delovnega dne v mesecu oddajo na upravnih enotah, svoje glasove za posamezne predlagane delavce pa oddajo na posebnih obrazcih. Končni izbor za najprijaznejšega uslužbenca meseca po predlogu državljanov opravi predsednik vlade izmed delavcev, ki so v določenem mesecu v izbranih upravnih enotah dobili največ glasov.
Na upravnih enotah se z vlado ne strinjajo, saj je po njihovem mnenju izbor najprijaznejšega uslužbenca nesmiseln že zato, ker so nekatere enote tudi do desetkrat večje od drugih, poleg tega pa državljani tja ne prihajajo prav pogosto in tako ne poznajo vseh uslužbencev. Po njihovem mnenju naziv še ne bo pomenil, da je izbrani uslužbenec res najprijaznejši. Še več, takšna akcija lahko celo poslabša odnose med zaposlenimi.