Ali bodo po vašem mnenju povračilni ukrepi Združenih držav sprožili nove akcije teroristov?
To lahko pričakujemo, neka akcija vedno rodi reakcijo. Ne vidim, da bi katerakoli vpletena stran prekinila s krogom nasilja.
Lahko torej pričakujemo nastanek oziroma utrditev teroristične internacionale?
O tem bi težko govorili. Obstajajo ideje o nekakšnem svetovnem štabu teroristov, o čem takem sam ne bi govoril. Dejstvo je, da so vedno - in vedno bodo – obstajale skupine in posamezniki z željo po povezovanju.
Širi se strah pred kemičnim in biološkim orožjem. V Ameriki se agenti FBI ukvarjajo že z drugim primerom antraksa-vraničnega prisada. Menite, da bo to teroristično orožje prihodnosti?
V zadnjem času beležimo trend, da teroristi skušajo izzvati čimveč žrtev. Ta strah je realen, saj imamo opraviti s potencialnim orožjem za množično uničevanje. Pri tem primeru pa je vprašanje ali gre za terorizem ali za kaj drugega. Takšno orožje tudi ni tako lahko dobiti, saj se proizvaja in skladišči v zelo zavarovanih laboratorijih. Vsekakor bi teroristi morali sodelovati z državnimi agencijami.
Ali obstajajo kakšne podobnosti med zadnjimi posegi Natovih oziroma ameriških oboroženih sil v Bosni in Hercegovini in bivši Jugoslaviji?
Paralele lahko vlečemo. Američani so na Balkanu preizkusili svoje koncepcije, v prvi fazi gre za uničenje protiletalske obrambe, za zagotovitev popolnega zračnega nadzora, neke notranje sile pa potem uporabijo za kopensko vojsko. Ne bi pa izključil, da Američani uporabijo neke svoje kopenske enote.