Potem ko se je včeraj predsednica LDS Katarina Kresal na svojem Twitter računu odzvala na govor Aleša Primca na Brezjah, so se danes odzvali tudi v stranki LDS.
Podpredsednik stranke Borut Cink je za 24ur.com sporočil, da bi se slovenska Cerkev morala zavedati, da svoje moralne avtoritete ne more graditi z nasprotovanjem pravicam skupin z družbenega roba. ''Že njena lastna zgodovina bi jo morala naučiti, da je potrebno prisluhniti tudi drugačnemu mnenju in ne zgolj trmasto vztrajati v doktrini, ki ji je potekel rok trajanja. Nastop Primca je zato škodljiv predvsem za slovensko RKC. Mešanje intimnega verovanja posameznikov z dnevnopolitičnimi interesi politikov blizu cerkve, kot je, denimo, Primc storil na Brezjah, pa je škodljivo ne samo za cerkvene kroge, temveč tudi za realen in nepristranski javni dialog o vprašanju družinskega zakonika,'' je sporočil.
V stranki SLS so medtem prepričani, da je ''razumljivo, ne nazadnje pa tudi pričakovano in povsem legitimno, da ob velikem katoliškem prazniku Cerkev govori o pomenu temeljnih krščanskih vrednot, kar družina v klasičnem pomenu besede nedvomno je''.
Spomnimo ...
V ponedeljek ob prazniku Marijinega vnebovzetja je romarje na Brezjah nagovoril tudi predsednik Civilne iniciative za družino in pravice otrok Aleš Primc. Zbrane je pozval, da se kot kristjani skupaj zavzamejo za vrednote materinstva in očetovstva v naši družbi.
Po njegovem mnenju je treba zavrniti družinski zakonik, zadnja možnost, ki jim je ostala, pa je referendum, za katerega bodo podpise začeli zbirati 1. septembra. "V Sloveniji večina ljudi spoštuje mame in očete ter pravico otrok do mame in očeta, zato bomo zagotovo zbrali potrebnih 40.000 podpisov za razpis referenduma," je poudaril.
S tiskovnega urada slovenske škofovske konference so danes sporočili, da v komisiji Pravičnost in mir podpirajo prizadevanja tistih civilnodružbenih organizacij, ki se v javnosti zavzemajo za ohranitev vrednote družine. "Nastop civilne iniciative Za družino in pravice otrok na Brezjah je bil dogovorjen in v skladu z večkrat izraženim javnim stališčem Katoliške Cerkve, da podpre pravico vseh državljanov in državljank do referenduma. Omenjeno javno zavzemanje za vrednoto družine razumemo kot del ustavno zagotovljene pravice do svobode govora in izražanja. Kot je znano, v Komisiji delimo mnenje s civilno iniciativo, da je sprejeti družinski zakonik ideološko sporen, saj redefinira vrednoto družine, izenačuje zakonsko zvezo z istospolno partnersko skupnostjo in odreka pomen materinstva in očetovstva za vzgojo otrok. Družinskemu zakoniku zato nasprotujemo in pozivamo vse državljane in državljanke, da 1. septembra 2011 oddajo svoj podpis za razpis t. i. družinskega referenduma," so zapisali.
KOMENTARJI (66)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.