Slovenija

Nato časovnica

Ljubljana, 23. 03. 2003 00.00 1 min branja 0

Maja 2004 bomo v Natu.

Slovenija je z drugimi šestimi državami vabilo za članstvo v Natu dobila novembra lani na vrhu v Pragi. Po tem, ko je edina od kandidatk izvedla referendum, na katerem so se volilci odločili za članstvo v zvezi, se bo zavezništvu kot polnopravna članica pridružila maja prihodnje leto.

Maja 2004 bomo v Natu.
Maja 2004 bomo v Natu.
FOTO: POP TV

Odločitev za vstop Slovenije v Nato pomeni, da bo naša delegacija v sredo, 26. marca na sedežu Nata v Bruslju podpisala pristopni protokol.

Še pred tem bo minister Rupel v Bruselj poslal pismo v katerem bo tudi formalna potrditev, da država sprejema obveznosti članstva. Pismo bo priložena tudi časovnica reform, ki jih Slovenija kot bodoča članica še mora izvesti. Po tem bodo morali pristopne protokole ratificirati poslanci parlamentov 19-ih članic ter tudi parlamenti držav kandidatk. Če bodo vse ratifikacije uspešne, bo sedem kandidatk maja prihodnje leto dobilo polnopravno članstvo.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763